Буксирувальний трос – це важлива частина оснащення будь-якого транспортного засобу. Просто неможливо заздалегідь знати, коли може знадобитися це пристосування. Тому кожен власник машини повинен заздалегідь потурбуватися про його наявність. На сьогодні існує велика кількість різних видів буксирувальних тросів. Тому важливо знати їх призначення, особливості вибору і правила догляду, щоб продовжити їх експлуатацію.

Навіщо потрібний буксирувальний трос?

Кожен власник легкової машини знає, наскільки гострою може бути необхідність буксирування власного транспортного засобу. Якщо раніше не доводилося стикатися з такою неприємною ситуацією, це може статися у будь-який момент. При цьому абсолютно неважливо, яка марка авто або наскільки дорого коштує машина.

Усі транспортні засоби складаються з величезної кількості різних деталей, які можуть зношуватися і ламатися. Що в результаті викликає збій або несправність, як окремих частин, так і цілих механізмів.

Якщо в дорозі зламався автомобіль, не завжди є можливість відразу провести його ремонт. Та й не кожен водій зможе зробити все самостійно, в деяких ситуаціях може знадобитися допомога професіонала, а іноді й заміна цілих деталей. Тому треба заздалегідь придбати буксирувальний трос і завжди возити його з собою у багажнику. Цей пристрій не займає багато місця, але може принести велику користь в дорозі.

У наступних ситуаціях потрібно використання цього засобу для буксирування:

 1. Несправність машини. В такому випадку потрібне тривале використання пристрою для перевезення транспортного засобу в гараж або сервіс для проведення ремонту.
 2. Легкове авто опинилося в грязьовій ямі або снігу. За допомогою правильно вибраного оснащення можна витягнути застряглий транспортний засіб. В цьому випадку пристрій використовується короткий проміжок часу.
 3. Машина опинилася в кюветі. Сталося занесення або з'їзд на узбіччя з дороги. Самостійне авто вибрати не зможе з цієї пастки.
 4. Сів акумулятор. В цьому випадку використовується трос для того, щоб завести двигун.

Виробники випускають досить велику кількість видів цього оснащення для буксирування. Вибирати трос треба з урахуванням конкретної ситуації і його вантажопідйомності.

Головні види буксирувальних тросів

Не в усіх випадках під час купівлі нового авто в комплекті є і буксирувальний трос. Цей аксесуар треба придбавати самостійно з урахуванням деяких нюансів. В першу чергу звертається увага на матеріал виготовлення.

Виробники випускають наступні варіанти тросів для буксирування машини:

 1. Капрон авіаційного типу. Цей варіант витримує великі навантаження, вимірювані в тоннах. Має відмінну стійкість до впливу різних негативних чинників, яких належить волога, високі й екстремально низькі температури. Це найнадійніший і ефективніший варіант. Але у нього є серйозний недолік – досить висока ціна і знайти його можна тільки в спеціалізованих магазинах.
 2. Канат. Дуже популярний варіант, має відмінну стійкість до впливу вологи. Головний недолік полягає в тому, що при занадто великих навантаженнях, починають розтягуватися волокна. Підходить для авто, які важать декілька тонн. Має обмежений термін експлуатації.
 3. Тканина. Найпопулярніший варіант, ідеально підходить для легкових авто. Виготовляється ця модель з синтетичних і рослинних тканин. Головний мінус – не витримує великі навантаження і швидко рветься. Такий матеріал швидко вбирає вологу, що скорочує термін служби виробу і зменшує його міцність. Після використання тканинний трос треба добре просушити й зберігати в пластиковому пакеті.
 4. Сталь. Найміцніший і надійніший матеріал. Є серйозний недолік – під час розриву може бути завдана шкода як авто, так і людині. Підпадає під вплив корозії, що знижує його міцність.
 5. Поліпропілен. Характеризується високою еластичністю і легкістю. Може використовуватися для буксирування і витягування машини з грязьової пастки. Працює як пружина – при розтягуванні прагне якнайшвидше повернутися в колишній стан.

Кожен вид троса має як свої переваги, так і недоліки. З їх урахуванням можна підібрати ідеальний виріб для різних цілей.

Як правильно визначити потрібну довжину троса?

Буксирування авто – це не найпростіше зайняття. Тут важливо вибрати трос правильної довжини. У ПДР вказана оптимальна довжина, але також треба враховувати та габарити транспортного засобу, який перевозитиметься.

Згідно ПДР, можна використати трос завдовжки 4-6 метрів. Саме від цього показника залежатиме безпека пересування несправної машини.

Якщо довжина менш як 4 метрів, тоді є вірогідність, що буксируване авто просто не встигне вчасно загальмувати та є вірогідність створення аварійної ситуації. Не рекомендується обирати виріб завдовжки понад 6 метрів. В цьому випадку двом зчепленим авто складно здійснюватиме маневри. Наприклад, перший транспортний засіб поверне, а друге продовжить рух по прямій лінії.

Показники вантажопідйомності

При виборі цього виробу важливий критерій – величина вантажопідйомності. Якщо трос використовуватиметься для буксирування легкових авто, досить, щоб він мав величину 3-6 тонн.

Неправильно підбирати вантажопідйомність виробу по вазі власного автомобіля. Наприклад, при буксируванні машини масою 1,5 тонни за допомогою троса, який розрахований на таку ж вантажопідйомність, при першому ривку оснащення просто порветься. Тому сьогодні у продажу представлені вироби, розраховані на 3 тонни й більше.

Види кріплення

Кожен трос оснащений спеціальним кріпильним елементом. Як правило, карабіни або крюки з блокуванням. Якщо немає кріпильного елементу, використовується такий пристрій за допомогою зав'язання петлі.

Наявність спеціального блокіратору допоможе запобігти самостійному відчепленню. Не можна використати трос, у якого зламано блокування крюка.

Головні правила догляду

Є декілька важливих правил з догляду за цим виробом:

 1. Оснащення зберігаються тільки в сухих поліетиленових пакетах.
 2. Не можна допускати контакту з водою, олією й іншими речовинами.
 3. Не рідше, ніж раз на півроку проводиться перевірка оснащення на наявність ушкоджень.
 4. Металевий трос обов'язково змащується різними засобами.
 5. Після використання оснащення спочатку добре просушується, потім забирається на зберігання.

Не варто намагатися заощадити, вибираючи доступніші варіанти. Від якості цього виробу залежить, наскільки безпечним і простим буде перевезення несправного автомобіля до автомайстерні або СТО.

На нашому сайті ви можете підібрати ремінь буксирувальний або сталевий, такий, що відповідає усім вимогам безпеки, а також замовити індивідуальний варіант його довжини й виконання.