Під час проведення такелажних робіт одним з основних вимог виступає їх безпека. Тому при завантаженні або вивантаженні важких вантажів як вантаженесучого елемента найбільше поширення одержали сталеві канати. Залежно від особливостей конструкції їх застосовують для виготовлення стропів, запасування поліпаст, блоків, оснащення вантажопідйомного обладнання.

Канати та стропи в такелажних роботах

Для використання в такелажі підходять сталеві троси, які мають круглий перетин і подвійну хрестову звивку з точковим, лінійним або точково-лінійним торканням дротів між шарами сталок.

Такелажні металотроси складаються з шести пасом, оточуючих органічний сердечник. Для їх виробництва використовується канатна дріт I сорту, а кожне пасмо складається з 19, 37 або 61 дротяного елемента.

Вироби з точковим дотиком мають підвищену жорсткість, сталеві троси з лінійним контактом дротів гнучкістю, стійкістю до утворення заломів і абразивного зносу.

На гнучкість сталеканату впливає не тільки спосіб звивання, але і діаметр використаного дроту: зменшення діаметра призводить до зростання гнучкості виробу.

Жорсткі вироби з 19-ма дротами в пасма підходять для застосування в якості вант і відтяжок, які менше піддаються вигину. Троси з великим числом елементів у пасмах знаходять застосування в підйомі вантажів на талях, виготовлення стропів, запасування поліпастов.

У такелажному обладнанні переважно застосовують сталеканати з межею міцності 1400—1700 Н/мм2.

Використання каната з органічним сердечником в такелажних роботах

Для такелажу можуть використовуватися металеві троси зі сталевим або органічним сердечником, але більш поширені останні. М'яка серцевина може виготовлятися з пеньки, капрону або перлону.

Частіше в такелажі використовуються вироби, виготовлені за:

  • ДЕСТ 7668-80;

  • ДЕСТ 3077-80;

  • ДЕСТ 2688-80.

Сталевий трос ДЕСТ 2688-80 подвійний крутки типу ЛК-Р стійкий до впливу агресивних середовищ, утворення заломів, тому підходить для буксирувальних, вантажно-розвантажувальних заходів у нерегульованих по довжині під навантаженням розчалках, відтяжках і тягах.

Виготовлення строп, оснащення монтажних лебідок, поліпастов входить у сферу експлуатації каната ДЕСТ 7668-80. Завдяки подвійній звивці, великій кількості дротяних елементів виріб типу ЛК-РО поєднує високу вантажопідйомність з гнучкістю і стійкістю до зносу й агресивних середовищ.

Сталеканати за ДЕСТ 3077-80 з подвійною звивкою типу ЛК-О використовуються як вантажонесучий елемент кранів, тельферів, грейферів або буксирувальний – лебідок.

Органічний сердечник надає металевим тросам велику гнучкість, пружність, забезпечує рівномірний розподіл навантаження, утримує мастило, подовжуючи термін експлуатації.

Чому варто купувати канати у нас?

В інтернет-магазині «1Kanat» можна купити надійні, безпечні сталеві канати, що пройшли відповідну сертифікацію. Замовивши троси у нас, ви оціните:

  • Ввічливе обслуговування;

  • Зручну доставку;

  • Гнучкі ціни.

Міцний, гнучкий і сертифікований канат – запорука безпеки такелажних робіт!