Металополімерний трос являє собою класичний металевий канат з полімерним покриттям. Таким чином він має всі переваги сталевого троса, але при цьому не боїться впливу навколишнього середовища. Ці вироби знайшли застосування в різних областях людської життєдіяльності — для облаштування теплиць і парників, монтажу систем огородження та освітлення, у рекламній діяльності та різних зовнішніх роботах.

Види та характеристики металополімерного троса

Наявність ПВХ оболонки найкращим чином позначається на експлуатаційних характеристиках каната. Обплетення виконує захисну функцію, оберігаючи серцевину від примх погоди.

Різновиди тросів в оболонці:

  • ПРПО — трос оцинкований з поліуретановим покриттям. Така продукція знайшла застосування в сільському господарстві, а також для виконання такелажних і вантажних робіт;
  • ТП — пломбувальний. Використовується для опломбування лічильників, боксів і фургонів;
  • РПШ — латуньований виріб в ПВХ оболонці. Широко використовується в садівництві для облаштування шпалер;
  • декоративні варіанти з флуоресцентними барвниками і блисківками.

Сталеві троси в ПВХ обплетенні мають тривалий термін служби і за умови, що оболонка не порушена він може досягати 15 років і більше. Вони відмінно переносять перепад температур від -40 до +50 оС і здатні витримати розривне зусилля від 600 до 3500 Н в залежності від типу і діаметру.

 

Особливості використання металополімерного троса 

Завдяки вологонепроникності такі вироби ідеально підходять для зовнішніх робіт, а саме — монтажу вуличного освітлення та огорож. Крім того, захисна оболонка робить канат стійким до впливу агресивного середовища, що розширює сферу його використання. При монтажі систем освітлення такий трос використовується для фіксації і підвішування різних освітлювальних приладів, прокладання повітряних кабельних ліній.

Для вуличних робіт відмінно підходить латуньований канат, відрізняється стійкістю не тільки до опадів, але і ультрафіолетового випромінювання. Також пластикат, з якого складається покриття каната, є абсолютно безпечним для здоров'я людини. А при відсутності механічних ушкоджень оболонки термін служби таких виробів складає понад 25 років! Ще до переваг даної продукції ставляться високі показники сили на розрив, що робить її надійною і довговічною.