По завершенню процесу буріння свердловини залишається лише купити погружний насос і надійно закріпити його. Саме способу кріплення приділяють найменше уваги, хоча від цього фактора залежить довговічність всієї конструкції. Сьогодні все більшою популярністю користуються нержавіючі троси, синтетичні й оцинковані. У цій статті ми розглянемо основні характеристики останніх.

Особливості оцинкованого троса

Конструкція ременя являє собою скручені особливим способом пасма з дроту, покритого цинком фасонного або круглого перерізу. Вони, своєю чергою, завиті навколо сердечника. Максимальний показник розтяжності оцинкованого каната складає 900-3500 Н/кв. мм Міцність траверс залежить від діаметра і кількості використаного дроту, а також від щільності та напрямки звивок.

Покритий цинком матеріал стійкий до корозії, тому його часто використовують в суднобудуванні, нафтогазопереробній та гірничорудній промисловості, а також як страховки та в побуті. Перед початком експлуатації слід ознайомитися з трьома ступенями цинкування ланцюга:

  • ОЖ — призначені для застосування у дуже жорсткому середовищі;
  • З — використовують у твердому середовищі;
  • З — пристосовані для експлуатації у середовищі середньої агресивності.

Відповідно до призначення сталевих тросів до них пред'являються специфічні вимоги. Так, для навантаження на розтяг призначені сталеві ланцюги, що відповідають стандартам ДЕСТ 3077-80. Вони відрізняються особливою жорсткістю і стійкістю до впливу негативних факторів навколишнього середовища. А оболонка з пластикату, яка іноді використовується в якості додаткового покриття, забезпечує захист виробу від механічного та іншого впливу, а також робить його ще більш міцним.

Серед переваг застосування ланцюга з цинковим покриттям виділяють:

  • високий ступінь стійкості до корозії (у порівнянні з металом без покриття);
  • можливість підйому великих вантажів (виріб діаметром 6-8 мм може витримати 500 кг);
  • безпека матеріалу для навколишнього середовища.

У вигляді перерахованих факторів канат оцинкований — це підходящий варіант для фіксації насоса у свердловині.

Застосування оцинкованого дроту при установці насоса у свердловині

Сталевий трос, покритий цинком, забезпечує тривалий термін служби кріплення (за умови правильного монтажу конструкції). Цинкування захищає стропи від руйнівного впливу грунтових вод і продовжує термін експлуатації в 3 рази в порівнянні з траверсами без покриття.

До виробів такого роду застосовують стандарти ДЕСТ 3090-73. Це сталевий канат закритого типу, який покритий шаром зетоподібних дротів. Відмітними особливостями виду є:

  • велика опорна поверхня;
  • мінімальне подовження при підйомі вантажу;
  • міцність траверс.

На відміну від синтетичних тросів оцинковані мають більшу зносостійкість. А в порівнянні з ременями з нержавіючої сталі їх вартість значно нижче. Так, зіставивши плюси й мінуси, ви зможете зробити правильний вибір способу страховки насоса у колодязній свердловині.