Трос для прочищення каналізацій – річ, необхідна не лише для сантехніків. Кожному домашньому майстрові рекомендується тримати його в ящику з інструментами на випадок раптових проблем з трубами. Пропонуємо вам розібратися в різновидах цього інструменту і придбати відповідний сантехнічний трос за вигідною вартістю.

Яким має бути сантехнічний трос?

Виділимо його основні якості:

 • гнучкість, що дозволяє легко просуватися по зігнутих трубах;
 • пружність, завдяки якій інструмент легко повертається в початкову форму;
 • міцність, що гарантує, що трос долатиме засмічення, а не згинатиметься, наштовхнувшись на незначну перешкоду.

 

Окрім основної частини, інструмент оснащується руків'ям і загостреним наконечником. Сукупність усіх цих якостей робить трос для прочищення каналізації унікальним предметом, який у вас навряд чи вийде відтворити з підручних засобів у момент необхідності. Тому краще придбати його заздалегідь, чим терміново шукати найближчий магазин сантехніки в мить, коли в трубі утворюється пробка.

Про різновиди

Умовно інструменти можна розділити на декілька основних видів, що розрізняються за методом виготовлення гнучкої частини:

 1. Канатні – найбільш популярний і недорогий вид, призначений для очищення побутових засмічень. Довжина зазвичай не перевищує 3 метри, а основна частина зроблена з витого сталевого дроту.
 2. Пружинні – основний інструмент сантехнічних бригад, що застосовується там, де не допоміг попередній варіант. У довжину такий трос може досягати 25 метрів, а виконання з витих пружин додає додаткової жорсткості.
 3. Пружинно-навиті троси є довгими гнучкими валами зі сплетення сталевого дроту, додатково укріплені навитими поверх металевими пружинами. Максимальна їх довжина перевищує 50 метрів. Цей інструмент навряд чи згодиться в побутових умовах, оскільки призначений для боротьби із засміченнями високої складності.
 4. Сантехнічні стрічки розроблені спеціально для прочищення засмічень в широких трубах. Їх підвищена міцність обертається дуже малою гнучкістю. Тому працювати ними зручно лише у випадках засмічень в прямих або Г-подібних трубах.

Окрім простих ручних інструментів, каналізацію можна чистити й пристроями з електромеханічним приводом. Використовується той же принцип, що і при ручній роботі, але механічна робота гарантує високу якість результату за мінімум часу.

На що звернути увагу, обираючи інструмент?

Спершу визначитеся з призначенням: представте гірше з можливих у ваших умовах засмічення. Якщо це усього лише засмічення каналізаційної труби унітазу, слива, у ванні або раковині має сенс вибрати простий інструмент невеликої довжини. Врахуйте форму: одні види тросів призначені для максимально звивистих труб, а інші покажуть кращий результат там, де не потрібно безліч вигинів. Не перешкодить дізнатися і переріз. Значення діаметру троса в міліметрах оптимально має бути в районі 15-20% від перерізу труби.

 

Деякі види замість фіксованої насадки оснащуються втулкою для встановлення відповідного варіанту. Це може бути стандартний наконечник, спіраль, крюк, дротяна щітка і так далі. У разі вибору троса з такою втулкою упізнайте її переріз заздалегідь. Інакше ви ризикуєте витратити гроші на непідходящі насадки.

Як правильно користуватися сантехнічним тросом?

Якщо ви зіткнулися із засміченням, дотримуйтеся інструкції:

 1. Надіньте «робочий» одяг, постеліть газети або непотрібні ганчірки на підлозі біля сантехніки, що засмітилася.
 2. Переконайтеся, що рукоять і наконечник надійно прикріплені до валу.
 3. Повільно проштовхуйте трос, поки не «намацаєте» місце засмічення. Із-за зайвого поспіху ви можете пошкодити пластикові труби під раковиною.
 4. Діставшись до засмічення, пробивайте його короткими зворотно-поступальними рухами.
 5. Якщо не вдалося впоратися з каналізаційною пробкою відразу, спробуйте періодично виймати вал і очищати його від бруду, що скупчився.
 6. Після завершення чищення промийте трубу водою (за можливістю гарячою), а також ретельно вимийте трос. Зберігати його найкраще загорнутим в промаслену ганчірку.

А придбати цей інструмент ви можете у нас. Якщо не знайшли відповідний варіант в каталозі, ви можете зробити індивідуальне замовлення за доступною вартістю. Оберіть оптимальну довжину, діаметр, зручний для вас кут нахилу ручки, а також відповідний наконечник, спіраль або крюк.