Текстильні стропи – надійні та практичні пристосування для підйому і транспортування вантажів. Завдяки сучасним технологіям і удосконаленню способів виробництва вони за останні декілька років значно збільшили свою конкурентоспроможність серед вантажопідйомного устаткування. І як наслідок – стали помітно більше затребувані й розширили сфери застосування.

Сфери застосування строп з текстилю

Текстильні стропи активно використовуються в найрізноманітніших сферах, де потрібне виконання навантажувально-розвантажувальних робіт. Зокрема:

 • у вантажоперевезеннях – для транспортування вантажів негабаритів;
 • на будівельних підприємствах;
 • для транспортування дорогого крихкого вантажу;
 • для переміщення вантажів з дотриманням спеціального температурного режиму;
 • у промисловому виробництві в комбінації з іншими видами вантажних строп;
 • у сільському господарстві.

За допомогою текстильних строп можна без ризику для збереження вантажу переміщати машинобудівне устаткування, крихкі механізми, високоточні прилади, скляні вироби, пластмасову продукцію. 

Причини затребуваності текстильних строп

Широка сфера застосування строп пояснюється не менш переконливим спектром переваг продукції :

 

 • Високий рівень збереження вантажу. Крихкі й м'які речі можуть легко деформуватися при транспортуванні, тому для операцій з ними треба використати спеціальне устаткування. І текстильні стропи тут будуть оптимальним варіантом – вони не чинять тиску на вантаж, тим самим мінімізуючи ризик його ушкодження.
 • Невелика вага. Текстильні вироби в рази легше за металеві аналоги. Мала вага робить їх використання практичним і зручним – можна без зусиль не лише переміщати безпосередньо строп будь-якої довжини, але і заводити його під вантаж, чіпляти до крюка або виконувати процес обхвату. Це істотно спрощує і прискорює навантажувально-розвантажувальні процедури.
 • Безпека. На текстильних виробах немає металевих елементів, що стирчать, які можуть травмувати стропівника. Тому їх використання безпечне для робочого персоналу.
 • Зносостійкість. Вироби з текстилю дуже зносостійкі з ряду причин. По-перше, вони не бояться негативної дії багатьох хімічних речовин. По-друге, вони можуть витримувати екстремальні температури. По-третє, текстильні стропи менш схильні до негативної дії абразивних компонентів, чим їх аналоги з інших матеріалів.
 • Компактність. Вироби з текстилю не викликають клопоту у зберіганні й транспортуванні до місця робіт. 

Безумовно, текстильні вироби демонструють свої позитивні властивості тільки при дотриманні рекомендацій по експлуатації продукції. 

Особливості виробництва текстильних строп

Вищеперелічені переваги текстильних строп – результат продуманого і надійного процесу виготовлення пристосувань.

У виробництві виробів можуть використовуватися три полімерні матеріали: поліестер, поліефір і поліпропілен. Останній застосовується найрідше. Ці полімерні матеріали відрізняються солідним переліком позитивних властивостей, які й гарантують готовим стропам функціональні переваги.

Розрізняють дві сучасні технології виготовлення вантажопідйомних виробів з текстилю – для круглопрядних і стрічкових пристосувань.

У випадку з круглопрядними виробами з синтетичних ниток формується сердечник, який поміщається в щільний тканинний чохол. 

У випадку зі стрічковими стропами також виділяють два варіанти виконання :

 • Петлевий – з двох кінців полімерної стрічки, яка заздалегідь зшита з декількох шарів, формуються текстильні петлі. В якості альтернативи на кінцях можуть фіксуватися крюки або скоби. Також зустрічаються комбіновані варіанти – у таких виробів на одному кінці зшита петля, а на іншому – закріплена скоба або крюк.
 • Кільцевий – широку полімерну стрічку з декількох шарів зшивають суцільним кільцем.

Завдяки зшиванню декількох шарів стрічки фінальний виріб виходить максимально міцним. Але щоб додатково по усій довжині захистити стрічкові стропи від деформації при зіткненні з гострими кутами або кромками вантажу, використовуються спеціальні поліестерні чохли. 

Вже хочете випробувати текстильні стропи на практиці та шукайте продукцію, яка точно відповідає усім нормам якості? Саме таку пропонує компанія «УкрЕкоПродукт». Купивши тут стропи, ви зможете переконаєтеся в конкурентних перевагах устаткування й оцінити широкий потенціал його застосування.