У вантажопідйомних механізмах саме ланцюг або трос сприймає навантаження від переміщення вантажу. Його дефекти являють загрозу для безпеки обслуговуючого персоналу і збереження вантажу. Корозія послаблює металеві елементи оснащення. Важливо не лише своєчасно видаляти іржу, але і правильно доглядати за виробом, щоб уникнути її появи.

Догляд за вантажопідйомними ланцюгами

Ланцюгове оснащення вантажопідйомників, як і троси, потребують регулярного догляду в процесі експлуатації, що включає:

  • очищення з використанням хімічних засобів;
  • контроль рівномірності натягу;
  • жири;
  • контроль розтягування.

Забруднення і недостатність мастильного матеріалу призводить до корозійного руйнування металевих ланок та гаків для монтажу, втрати еластичності виробу, передчасного зносу і заміни.

В якості захисного покриття застосовується:

  • електрофоретичний лак;
  • оксидування і змащення;
  • цинкування та фарбування.

Очистку проводять з використанням спеціальних засобів, видаляють стару змазку, пісок і інші забруднення. Після такої процедури потрібно заново нанести мастильні матеріали.

Як позбавлятися від іржі та корозії

Механічним способом іржу можна видалити тільки з плоскої поверхні. Для очищення вантажопідіймальних ланцюгів від неї використовують гас або хімічні засоби. Вони містять кислоти, які перетворюють оксиди заліза в солі й очищаючі іржаві поверхні. Кислоти руйнують і саме залізо, тому важливо точно дотримуватися інструкції виробника. Професійні засоби для видалення іржі містять захисний компонент, що створює тонку плівку на поверхні неушкодженої металу.

Перед використанням розчину для видалення іржі виріб потрібно очистити від забруднень, знежирити, висушити. Далі слід нанести спеціальний засіб, почекати вказаний виробником час і видалити залишки розчину і нальоту.

При проведенні роботи слід користуватися захисними рукавичками та респіратором. Процедуру краще проводити на відкритому повітрі.

Якщо ланцюговий виріб сильно пошкоджено корозією, його краще замінити. Це актуально і для сталевих тросів. Деякі їх різновиди, зроблені з нержавіючої сталі. Є моделі тросів, оснащені спеціальним протикорозійним покриттям.

Ми пропонуємо надійні вантажопідйомні ланцюги

Наша компанія «УкрЕкоПродукт» пропонує своїм клієнтам надійний товар і високий сервіс. У нас ви можете купити ланцюги та ланцюгові стяжки за приємними цінами. Щоб замовити товар, достатньо заповнити форму на сайті. Менеджери нашого інтернет-магазину зв'яжуться з вами в найкоротший термін.