Несправність транспортного засобу — проблема, особливо якщо поломка сталася в дорозі. Причому деякі пошкодження призводять до того, що автомобіль глохне і не може пересуватися самостійно, у результаті потрібно його буксирування. Здійснити дану процедуру допоможе спеціальний буксирувальний трос. Тому таким засобом повинна бути укомплектована кожна машина! 

Види та характеристики буксирувальних тросів

Сьогодні вибором споживачів представлений величезний асортимент цієї продукції та щоб не помилитися, необхідно чітко розуміти які види засобів для буксирування автомобілів існують і чим вони відрізняються. 

Класифікація сучасних буксирувальних тросів відбувається за такими ознаками:

  • матеріалом;
  • навантаження;
  • способом кручення.

Ці такелажні засоби виготовляються з металу або синтетичних матеріалів. І в першому і в другому випадку вироби дуже міцні й зносостійкі. Сталевий канат виготовляється з проволоки, її кількість і варіант скручування обумовлюється стандартами. 

Відмінно зарекомендували себе на практиці капронові, нейлонові ремені, а також вироби з кевлара, що відрізняються чудовими експлуатаційними характеристиками, при цьому значно м'якше металевих варіантів. Причому останні є навіть міцніше сталевих моделей. Щоправда, з-за дуже високої вартості їх рідко використовують автомобілісти. А ось текстильний ремінь на 45 тонн, стане відмінною знахідкою для власників тільки легкових, але і вантажних авто.

Поліпропіленові канати еластичні й дуже добре пружинять. Це буде плюсом коли необхідно витягнути автомобіль, що застряг в болоті. Також на зносостійкість і міцність виробу впливає тип плетіння. Щоб збільшити тягову силу троса, його волокна скручуються між собою і використовується плетіння кіскою. Існують ще й стрічкові ремені, виготовлені у вигляді суцільного тканого полотна. Розривне навантаження виробу залежить від його товщини. Головні переваги останніх:

  • легкість;
  • компактність; 
  • зручність в експлуатації;
  • безпека.

Дуже зручним є трос-рулетка. При скороченні відстані між автомобілями він накручується на вал, що виключає його провисання. В результаті він постійно знаходиться в горизонтальному положенні.

Як вибрати буксирувальний трос для фури?

Буксирування дозволить самостійно доставити несправне авто додому або на СТО, витягти з кювету і заощадити кругленьку суму на послуги евакуатора. При цьому необхідно правильно підібрати такелаж.

Дуже важливо при виборі троса враховувати вагу авто разом з вантажем, причому, щоб розрахувати допустиме навантаження, необхідно це значення помножити на 2. Наприклад, якщо мова йде про велику завантажену фуру вагою 30 тонн, то необхідно придбати стрічковий буксирувальний ремінь 60 т

Ще одним важливим параметром є довжина, вона обумовлена в ПДР становить не менше 4 м і не більше 6 м для гнучкого зчеплення. Обов'язковим є наявність спеціальних сигнальних прапорців, розміщених через кожен метр. Будь-які відхилення від стандартів, зазначених у ПДР можуть стати причиною аварії.

УкрЕкоПродукт пропонує величезний вибір такелаж. У нас зможете придбати на найвигідніших умовах буксирувальний ремінь 30 т будь-якої довжини, різні типи кріплення, сталевий трос. Вся продукція відрізняється високою якістю, міцністю, зносостійкістю і відповідає світовим нормам безпеки.