Будь-яка людина, хоч би побічно знайома з вантажними перевезеннями, знає, як важливо доставити вантаж у повній цілості. Інакше неналежне відношення до техніки безпеки може обернутися не лише різними матеріальними збитками, але і репутаційними втратами для компанії, вірогідністю ушкодження автомобіля, створення дорожньо-транспортної події та прямою загрозою чиємусь здоров'ю і навіть життю. Тому в питанні логістики немає таких дрібниць, на які можна закрити очі. Навіть якщо йдеться про вибір ременя стяжного з крюками, адже це відповідне кріплення для вантажу.

Для чого треба приділити увагу кріпленню вантажу?

Очевидно, що незакріплений вантаж в кузові напівпричепа навряд чи доїде до місця призначення у повній цілості. Якщо фургон не завантажений повністю (що буває невиправдане), товар так чи інакше випробовуватиме трясіння на поворотах і в моменти різкого прискорення або гальмування. А якщо врахувати, що вантажні автомобілі часто долають шляхи в сотні кілометрів, вірогідність довести товар неушкодженим прагне до нуля. Окрім цього, різке падіння палета з вантажем приводить до зміни центру тяжіння. Це може пошкодити ходову частину машини.

Бувають і ще небезпечніші випадки – товар може просто випасти на проїжджу частину і створити аварійну ситуацію. В цьому випадку халатність може коштувати чийогось життя. А уникнути цього можна, усього лише вчасно вибравши одне з різних кріплень. Приміром стяжний кільцевий ремінь.

Особливості кріплення вантажу з використанням стяжних ременів

Зрозуміло, це не єдиний доступний спосіб безпечно перевозити що-небудь. Використовуються також розпірки, спеціальні планки, повітряні мішки й інші варіанти. Але саме вантажні ремені позбавлені недоліків інших рішень. Плюси використання:

  • швидкість в кріпленні – потрібно всього декілька хвилин часу;
  • надійність при дотриманні норм навантаження;
  • мінімальні габарити та вага;
  • можливість вибрати оптимальний варіант розташування для будь-якого типу вантажу;
  • мінімальна вартість при довгому терміні служби;
  • різноманітність кріпильних рішень для різних типів завдань.

Для порівняння: використати дерев'яні розпірки довго і не настільки надійно, крім того, дерево дуже вимогливо до умов зберігання. Спеціальні планки надійніші за імпровізовані, але все ще не підходять для усіх типів кузовів і не можуть бути розміщені вертикально. А пневмомішки навряд чи підійдуть для фіксації важких вантажів або чогось з гострими гранями (металевих балок, арматури, деяких видів меблів і так далі). Тому транспортний ремінь – краще на цей час рішення.

Складові елементи стяжного ременя

Окрім самої матер'яної високоміцної стрічки, засіб фіксації вантажу в контейнері оснащується фітингом (зачіпним елементом). Це може бути крюк, кільце-карабін або щось ще. Вибір схеми залежить від наявних в кузові кріплень. А для відвертання послаблення стрічка затягується храповим замком. Його конструкція дозволяє тільки затягувати стрічку, фіксатор заважає їй рухатися назад. Такий спосіб гарантує надійність при навантаженнях, близьких до гранично заявлених.

Правила фіксації вантажу в контейнері

При розміщенні переконайтеся, що вантаж правильно розподілений по кузову. Важчі елементи повинні знаходитися нижче, а навантаження на правий і лівий борти має бути приблизно однаковим. Заповніть якомога більше порожнього простору картоном, целофаном або іншими підручними засобами. Не можна перевозити вантаж, що перевищує по масі ліміт міцності ременя. Але допускається комбінувати його з іншими методами фіксації вантажу (притискними стрічками, планками, розпірками й так далі). Або використовуйте відразу декілька ременів. Найпопулярніша схема – перетин їх навхрест по діагоналях.

Додаткові вимоги безпеки при використанні кріпильних ременів

Перед використанням ременя треба переконатися у відсутності ушкоджень. До них відносяться не лише розриви, але і стирання, здавленість, іржа на замку або фітингу. Не допускається перекручення стрічки або зв'язування її вузлом. Також уникайте ситуацій, коли ремінь виявляється натягнутим на гострі грані вантажу, здатні його пошкодити – прокладіть їх чимось для м'якості. Оглянути треба не лише стрічку, але й елементи кузови, до яких вона кріпиться. Вони мають бути максимально надійні.

Пам'ятайте, що саме на нашому сайті ви можете підібрати ремінь, що відповідає усім вимогам безпеки, а також замовити власний індивідуальний варіант.