Правильно сплетені елементи зі сталі забезпечують потужну опору. Обираючи спосіб плетіння, потрібно враховувати особливість поставленого завдання і функціональне навантаження на виріб. Обірваний трос може заплести навіть непідготовлена людина, не використовуючи складних технічних пристосувань.

Призначення сталевих тросів і їх конструкція

Канатні вироби зі сталі повинні мати сертифікат про випробування та робоче навантаження. Вони розраховані на використання в транспортній, сільськогосподарській, морський, будівельній та нафтовій індустрії. Це головна вантажонесуча деталь вантажопідйомних, транспортних, дорожніх або промислових механізмів, в особливості:

 • бурових і нафтовидобувних установок;
 • мостових кранів;
 • підйомних механізмів шахт ліфтів;
 • розтяжок;
 • судової системи підйомного транспорту.

Арматурні вироби використовують для зміцнення залізобетонних конструкцій, а канатні стропи – для робіт з навантаження і розвантаження. Буксирувальними пристосуваннями оснащують автомобілі.

Сталевий трос – це гнучкий виріб, що складається з пучків (пасом) дроту, які обвивають один одного. Виріб може бути покрито тонким шаром цинку або алюмінію, який захищає серцевину від корозії. Внутрішню підтримку дротяних елементів забезпечує сердечник.

Канати можуть мати одинарну, подвійну або потрійну звивку. За напрямом плетіння вони бувають:

 • хрестової звивки – пучки звиті в протилежному напрямку, ніж сам виріб;
 • односторонньої – і дроти, і пасма перевиваються в одному напрямку;
 • комбінованої.

Гнучкість виробу залежить від товщини дротів та їх кількості в пасмах.

Як заплести сталевий трос: опис процесу

У разі розриву виріб можна заплести. Для цього знадобляться лещата, хомути, кусачки або ножиці по металу і монтування або викрутка. При плетінні потрібно користуватися захисними рукавичками.

Нюанси плетіння сталевого виробу

Перед виконанням роботи потрібно рівно обрубати кінці в місці розриву. Якщо виявлені загини, слід розплести кожне пасмо і кусачками чи ножицями обрізати всі дефекти.

В процесі плетіння витки потрібно укладати симетрично, з однаковим кроком, а на пасма створювати рівномірне навантаження. Таке з'єднання буде міцним. Можна періодично обжимати місця переплетення.

Формування петлі на канаті зі сталі

Сформувати петлю можна таким чином:

 1. Відступивши від краю на 60-80 см, зафіксувати основну частину з використанням лещат або затискача, а короткий кінець розплести на пасма.
 2. На відстані 30 см від фіксатора загнути два пасма на 180 градусів. Обплести їх один одним в протилежному напрямку.
 3. Вийде петля з кінцями, що стирчать. Пасма, що залишилися також обплести навколо неї.
 4. Закріпити кінці навколо підстави на 1-2 витки.
 5. Монтировку вставити в цілісну частину виробу між пасмами, в утворену щілину ввести кінці, що стирчать, прокручуючими рухами вплести їх між витками цілісної частини.

Для надійності основу слід зафіксувати хомутами.

Як сформувати огон

Огон виготовляється на сталевих стропах, буксирних і швартовних канатах. На початку роботи виріб потрібно скріпити маркою в 50 см від кінця, який розплітають на пасма. Їх кінці також слід скріпити марками. Край нерозплетеної частини складають у вигляді петлі потрібного розміру і проводять пробивання в її підставі: розплетені кінці (ходові пасма) вводять в тіло під 1-3 основні пасма. Пробивання виконують кілька разів, кінці обрубують, а підстава клітніють лудженим дротом.

Де придбати надійний канат зі сталі

Основний напрямок, в якому працює компанія «УкрЕкоПродукт» – це сталеві троси та такелаж. У нас є канати зі сталі власного виробництва, що пройшли сертифікацію. У нашому інтернет-магазині ви можете замовити не тільки троси, але і ланцюги, стропи різних розмірів з хорошими технічними характеристиками. Щоб купити нашу продукцію, телефонуйте або залишайте заявки на сайті. Вас неодмінно порадує поєднання ціна/якість.