Для переміщення і підйому різних вантажів використовуються спеціальні такелажні елементи — стропи. Вони застосовуються в сільському господарстві, будівництві, газовій, нафтовій промисловості, на виробництві. Вироби відрізняються вантажопідйомністю, типом кріплення і кількістю точок зачепа. Так, наприклад, чотирьохгілкові стропи можуть піднімати вантажі вагою від 2500 до 26500 кг.

Види та характеристики вантажопідйомних стропів

Величезна різноманітність цих елементів може трохи заплутати. Існують канатні вироби, що використовувалися для переміщення важких, а також великогабаритних вантажів. Текстильні варіанти відрізняються гнучкістю, завдяки якій вони ідеально підходять для роботи з крихким вантажем — деревиною, пластиком, пофарбованими конструкціями й т. п. 

Проте найпопулярнішими є ланцюгові конструкції. Це універсальний тип, який використовується для переміщення абсолютно будь-яких вантажів. Конструктивно такі стропи являють собою ланцюг, що складається з ланок високої міцності. Ці вироби мають чудові експлуатаційні характеристики. Вони відмінно переносять дуже високі температури, аж до відкритого вогню, відрізняються зносостійкістю, стійкістю до механічних пошкоджень і ремонтопридатністю, легко складаються, що значно спрощує зберігання і транспортування. А швидкий зачіп через петлю гаком робить їх дуже зручними в експлуатації. До недоліків відноситься тільки висока вага та вартість.

Види ланцюгових стропів:

Однією з найважливіших характеристик таких такелажних засобів є клас міцності. Чим вище цей параметр, тим більше навантаження здатен витримати виріб і вище його зносостійкість. Такі такелажні елементи комплектуються гаками й талрепами, скобами, що дозволяє виконувати найрізноманітніші роботи.

Що вибрати?

Ланцюгові стропи знайшли своє застосування у багатьох промислових галузях — металургії, паливній промисловості, логістичних центрах і на виробництві хімічних продуктів. Який саме тип вибрати залежить від особливостей використання.

Універсальні кільцеві конструкції, що утворюють петлю, підходять для фіксації вантажів під час транспортування. Вони чудово комбінуються з іншими видами строп і підходить для робіт зі складними вантажами. 

Двогілкові стропи, виконані у вигляді пари ланцюгових гілок з гаками, використовуються для зачепа важких вантажів, де достатньо двох точок. Вони знайшли застосування на будівельних майданчиках, в автомайстернях і різних промислових об'єктах. Відмінно справляються з переміщенням великогабаритних предметів нестандартної форми, а також з гострими кутами.

Чотирьохгілкові стропи складаються з 4 гілок і мають стільки ж точок захоплення. Це гарантує максимальну надійність і виключає ймовірність аварійних ситуацій. Такі вироби ідеально підходять для підйому крихких вантажів, різних цистерн і піддонів. 

Чим більше точок захоплення тим менше навантаження припадатиме на кожну гілку, тому вибір того або іншого виробу залежить від маси й форми вантажу, а також класу міцності такелажу.