Сталевий трос - пристосування, що використовується в процесі транспортування (підйому, опускання, переміщення) вантажу. Вибір на користь відповідного вироби робиться на підставі умов роботи. Для його виготовлення використовується якісна сталь, що відрізняється певними характеристиками, зокрема, міцністю, надійністю, безпекою.

Різновиди сталевих канатів

Сталевий канат може складатися з однієї або безлічі пасом, представлених у вигляді дротів одного або різних діаметрів. Від цього залежить ступінь складності виробництва вироби, його мета і термін експлуатації.

Існує кілька класифікацій сталевих тросів. Для першої використовується така ознака, як конструкція. Виділяють канати зі скрутом:

 • одинарний;
 • подвійний;
 • потрійний.

У кожного типу є свої сфери застосування. Крім того, вони різняться за вартістю.

Залежно від типу гойдання дротів, що утворюють шари вироби, бувають канати з киснем:

 • точковим;
 • лінійним;
 • точково-лінійним;
 • комбінованим.

Різняться вони по розташуванню пасом, що безпосередньо впливає на спосіб їх використання. Крім того, присутня різниця в товщині шарів.

Ще однією загальноприйнятою класифікацією канатів зі сталі виступає та, для якої використовується така ознака, як матеріал сердечника. На підставі цього виділяють:

 • органічні;
 • металеві.

У кожного типу сталевого троса є свої особливості. Їх облік дозволяє забезпечити безпеку використання. Крім того, їх уточнюють при підборі вироби для застосування до конкретного виду вантажу.

Переваги використання оцинкованих сталевих тросів

Оцинковані сталеві троси відрізняються рядом переваг в порівнянні з виробами, виробленими з інших матеріалів. Основними виступають:

 1. Пружність - забезпечується зниження вібрації, яка виникає в процесі захоплення і транспортування поклажі, а також при інших впливах.
 2. Міцність - відсутня боязнь перед великими навантаженнями.
 3. Тиша - проводиться безшумна експлуатація.
 4. Довговічність - експлуатація за призначенням дозволять довго застосовувати виріб.
 5. Надійність - троси мають кілька шарів, включаючи спеціальне просочення.
 6. Безпека - при правильному використанні, виключаються розриви.
 7. Доступність - сталеві оцинковані троси характеризуються прийнятною вартістю.

Подібні якості досягаються завдяки певній виробничої технології. У процесі відбувається скручування пасом по спіралі. Так здійснюється їх навивання по окремих шарах на сердечник, який може бути органічним або металевим.

Для продовження терміну служби вироби, сердечник піддається спеціальній обробці - його просочують певним складом, що дозволяє запобігти корозії. Крім того, сталеві канати здатні витримати не тільки велике навантаження, а також будь-яку силу розтягування.

Види будівельних робіт, де використовують сталевий трос

За рахунок своїх технічних характеристик сталеві троси можуть застосовуватися в різних сферах. Основною галуззю виступає будівництво. Подібні вироби зустрічаються при монтажі:

 • антен;
 • щогл;
 • кранів;
 • ліній електропередач;
 • систем зв'язку;
 • інших інженерних мереж.

Перед тим, як використовувати подібні вироби, їх оснащують додаткової підвищеним захистом. Вона полягає в спеціальному покритті, що забезпечує стійкість до корозії, агресивного впливу зовнішніх факторів, вологи. Даний шар проводиться шляхом приміщення каната в спеціальну оболонку ПВХ. Готовий виріб здатне грамотно функціонувати навіть в самих несприятливих умовах.

Сучасні виробники також випускають металополімерні троси. Вони характеризуються наявністю дроту, який пройшов додаткове оцинкування. Таким чином, він ще більше захищений від корозійних процесів. Подібний канат більш гнучкий і покривається допоміжним шаром, що складається з певних мастил.

Крім будівництва, вироби можуть застосовуватися в аграрній, вугільній, нафто- і гірничодобувній промисловості. Також їх часто можна зустріти в суднобудуванні та машинобудуванні.