Існують сталеві і нержавіючі троси. Якщо з другим складнощів зовсім не виникає, то перший може знадобиться відрізати. Але для цього треба правильно вибрати інструменти і дотримуватися інструкції.

Чим можна відрізати трос

Щоб відрізати сталевий трос можна використовувати:

  • секторні ножиці;
  • акумуляторні ножиці;
  • гідравлічні ножиці;
  • спеціалізовані верстати для мірного різання проводів;
  • ножі монтерські.

Спеціалізований інструмент і обладнання для різання троса

Для різання сталевого каната застосовують спеціальний інструмент. Так, це може бути:

Ручне зубило

У разі, коли діаметр виробу не великоий, розрубати його можна молотком і зубилом.

Але для цього потрібно докласти чимало зусиль, а також час.

Газовий або гасовий різак

Призначення цього інструменту - розрізати конструкції з металу, тому він без складнощів впорається з цим завданням. Проблема може бути в необхідності балонів з газом або місткості з гасом, що не завжди можливо.

Болгарка

Найбільш популярний в побуті інструмент - болгарка, яка також може різати метал. Для цього потрібно встановити абразивний круг на кутову шліфувальну машину, яким можна буде розрізати канат. Для цього знадобиться електрика або АКБ.

Відрізний круг відрізняється товщиною. Якщо матеріал для різання тонкий і відсутня потреба в точному різі, то краще вибрати тонкий диск. У разі необхідності розрізати арматуру, зручніше використовувати диск більшої товщини.

Сварка

Використовуючи зварювання можна перерізати будь-яку сталь і навіть сталеву мотузку. Для цього край електрода має бути спрямовано на місце розрізу, де під дією високих температур трос буде розрізано.

Якщо з'явилися напливи металу, сточити їх можна.

Електролобзик

Одним із способів вирішити задачу - використання інструменту. Цей прилад універсальний, тому для його використання необхідно просто підібрати потрібне ріжуче полотно. Лобзик зручно застосовувати для тонкого матеріалу (товщина не більше 3 мм) і якщо потрібно фігурне різання. Для останнього варіанту бажано вибрати вузьке полотно. Розпил вийде акуратний і точний.

Болторіз

Це найпростіший і легкий спосіб, оскільки болторіз розріже сталевий трос легко і швидко. Місце зрізу буде рівним.

Гідравлічні ножиці

Такий прилад теж легко розріже сталь. За конструкцією виробів, твердості леза і кута заточування прилади ділять на:

Кабелерізи - це виріб, що використовується тільки для роботи з мідними і алюмінієвими кабелями і проводами. Важливо врахувати, що цей різновид ножиць не призначений для різання твердих предметів зі сталі. Виняток становлять: кабель зі стрічковою бронею зі сталі або алюмінію.

Спеціальні ножиці для роботи з алюмінієвими проводами зі сталевим сердечником (АС, АСК, СИП-3), і з бронею зі сталевого дроту.

Тросоріз - ножиці для різання тросів і тонкого сталевого дроту.

Болторіз - арматурні ножиці) використовується в різанні болтів, арматури, ланцюгів.

Також є універсальні кабельні ножиці, якими можна різати дроти зі сталевим сердечником, сталевий трос, канат, сталеві прути і звичайні кабелі.

Але якщо виникла необхідність перекусити трос, то для цього існує спеціальний інструмент - тросоріз. Але використовувати їх можна тільки з товстими тросами, діаметр яких 20-30 мм і більше.

Сабельна пилка

Основні особливості роботи з металом сабельною пилкою - відсутність іскор і зручність в важкодоступних місцях. При використанні цього інструменту різ вийде рівним і чистим.

На що звернути увагу при виборі інструменту.

Перед покупкою необхідного інструменту треба врахувати деякі фактори. Важливо, щоб леза були виготовлені з якісного матеріалу підвищеної міцності, щоб різка проводів відбувалася якомога якісніше, легше і швидше. Потрібно, щоб леза мали якісну заточку і не були пошкоджені при виготовленні і наступному транспортуванні інструменту.

Також при виборі інструменту для різання слід брати до уваги співвідношення заявленого і фактичного діаметра кабелю. Займатися різкою каната, який не відповідає діаметру, не можна, оскільки в цьому випадку інструмент може вийти з ладу або обрізка буде неякісною. Якщо різати виріб більшого діаметру, ніж вказано в технічних характеристиках, то інструмент може пошкодити трос, не встигнувши його обрізати, або зіпсувати леза.