При перевезенні вантажів не обійтися без стяжних ременів. Це еластичні синтетичні стрічки з натяжними пристроями, які дозволяють надійно закріпити багаж у вантажівці, в літаку, залізничному транспорті. Великий вибір сертифікованих стяжних ременів за доступними цінами представлений на сайті компанії УкрЕкоПродукт. 

Специфіка стяжних ременів

Фіксація вантажів стяжною стрічкою набагато міцніша і зручніша, ніж звичайними тросами і мотузками. Пов'язано це з конструктивними особливостями ременів, які складаються з декількох елементів: 

 • текстильної стрічки, стійкої до стирання і тривалого натягу;
 • фітинга — сталевого кільця або гака для кріплення стрічки;
 • храповика — натяжного механізму. 

Існують також ремені з велкро-застібками. Простими словами, липучками, за рахунок яких проводиться фіксація вантажу. Таким способом зазвичай кріплять малогабаритні об'єкти, які перевозять на короткі відстані. 

Конструкція велкро схильна до вібрації і перепаду температур, тому, в порівнянні з храповиком, вважається менш ефективним пристроєм. З оглядом на те, що зчіплюючі властивості такої застібки з часом погіршуються. Стяжні стрічки виготовляють з високоміцного поліпропілену, поліаміду, поліефіру. Ширина стрічок варіюється від 2,5 см до 10 см. 

Переваги стяжних ременів: 

 1. Стабільно утримують вантаж, який при поштовхах і поворотах не змінює свого положення. 
 2. При перевезенні зберігають цілісність і товарний вигляд об'єкта, так як виготовляються з міцних, але м'яких матеріалів. 
 3. Не деформуються під впливом опадів, низьких або високих температур. 

Якщо виріб сертифіковано, виробник на упаковці завжди вказує коефіцієнт запасу міцності пристрою, довжину стрічки при максимальному навантаженні, температурний діапазон застосування. 

Замки для стяжних ременів

Замки на ремінних стяжках поділяються на кільцеві та гакові

Кільцеві пристрої мають вільний кінець стрічкового полотна, оснащені храповиком, тріскачкою і кільцем з одного боку. Кріплення з таким механізмом використовують для зв'язування вантажу для фіксації або декількох його частин між собою. Стрічкою обертають об'єкт, пропускають вільну її частина в стяжний механізм, регулюючі довжину, а потім затягують за допомогою рукоятки. 

За допомогою кільцевої стрічки зручно перевозити малогабаритні вантажі. 

Гаковий пристрій складається з гака, стрічки і тріскачки, яка забезпечує натяг. Ремінь з такою фіксацією кріпиться в декількох точках, за рахунок чого підтримує необхідний розтягнення. 

Гаковий пристрій, зокрема, застосовують для перевезення легкових автомобілів на платформі автотрал. Автовозні ремені, крім стрічки і храповика, оснащені трьома поворотними гаками і гумовим контролером для фіксування коліс. 

Храповик-тріскачка грає головну роль в стягуванні вантажу. Від якості його конструкції залежить надійність кріплення об'єкта. 

Пристрій включає:

 • сталеву базу для приєднання храповика до ремінного полотна;
 • замок;
 • поворотну планку з пружиною для настроювання довжини;
 • зубчастий механізм для захисту від розстібання;
 • рукоять для затягування. 

Крюки, кільцеві, автовозні стяжні ремені власного виробництва довжиною від 4 до 12 метрів ви можете замовити в інтернет-магазині УкрЕкоПродукт.

Як правильно використовувати стяжні ремені 

Для початку підбирається підходяща під конкретний вантаж стяжна стрічка, виходячи з таких умов: 

 • обсягу і маси вантажу;
 • складових об'єкта — меблі, вантажні палети, тюки, штучні упаковки і т.п.
 • умов перевезення — у відкритому чи закритому фургоні, в причепі, на платформі і т.д.
 • схеми фіксації карго. 

Для перевезення вантажів маленького або середнього розміру оптимальної вважається довжина ременя від 3 до 6 метрів. Для габаритних вантажів вибирають стяжні механізми в діапазоні від 50 до 200 метрів. 

Фіксують об'єкти на транспорті:

 • знизу за умови, що об'єкти розміщені на одній палеті, а дно причепа рівне;
 • хрест-навхрест, коли немає можливості закріпити вантаж за борт;
 • по діагоналі — підходить для вантажів нерівної форми без упаковки.

Для кріплення великих і різнофактурних об'єктів використовується змішаний тип фіксації. 

Правила використання стяжних пристроїв: 

 1. Необхідно враховувати максимально допустиме навантаження механізму і не перевищувати її. 
 2. Заборонено буксирувати або піднімати вантаж, так як стяжні ремені для цього не призначені. 
 3. Закріплений еластичними стрічками вантаж повинен знаходитися в нерухомому стані. 

Щоби продовжити термін служби виробу, елементи кріплення після експлуатації необхідно ретельно очищати від бруду і сміття. 

Вибір стяжних ременів

Стяжний ремінь повинен мати щільну стрічку без поздовжніх чорних смуг. При покупці необхідно уважно оглянути і общупати виріб. Він не повинен бути надмірно м'яким і пухким. Результати досліджень на стійкість стрічки до впливу вологи і технологічних масел виробник зобов'язаний вказувати в сертифікаті якості. 

Храповик, гаки, кільця, петлі повинні бути виготовлені не з дюралюмінію, а зі сталі з антикорозійним покриттям. Максимальне навантаження в процесі експлуатації вказується на маркуванні механізму. 

Технічним паспортом засобу служить синя бирка, на якій детально вказуються характеристики пристрою і виробник. За правилами розташовуються етикетки на кожній частині виробу. 

Стяжні ремені в УкрЕкоПродукт

В УкрЕкоПродукт можна замовити стяжні ремені з кільцями і гачками як окремо, так в комплекті з двох і більше ременів. Вся наша продукція сертифікована, а тому безпечна і надійна. Компанія виготовляє стяжні ремені різних конфігурацій і довжини, розраховані на робоче навантаження від 3 до 10 т. Вартість товару залежить від довжини і вантажопідйомності пристрою. 

Передбачено гарантійний термін на товари, який становить від 3 місяців і більше. Діє безкоштовна доставка стяжних стрічок з Києва в будь-який регіон України.