Стяжні ремені з тріскачкою або храповим механізмом використовують для фіксації вантажів. Перед роботою потрібно провести огляд оснастки на предмет пошкоджень. Пристосування не можна використовувати, якщо виявлені надрізи на стрічці, дефекти швів або металевих елементів конструкції.

Принцип застосування виробів

Важливо, щоб вантаж, який закріплюється оснащенням розташовувався на платформі стійко. Для стабілізації його становища застосовують додаткові комплектуючі: розпірні штанги, спеціальні мати, планки для блокування.

Для різних методів кріплення вантажу є мінімальна кількість ременів:

 • для «накидного» – 2 шт.;
 • для «якірного» – 4 шт.

Принцип використання наступний:

 1. Підняти вгору важіль замка.
 2. Заправити ремінну стрічку в отвір на барабані храпового замку, ручним зусиллям підтягнути на потрібну довжину, надавши їй попередній натяг.
 3. За допомогою важеля натягнути стрічку: провернути барабан механізму не менше 1,5-3 разу рухами “вперед-назад”.
 4. Опустити ручку до упору, щоб заблокувати замок конструкції.

Гострі краї та шорсткі поверхні вантажу можуть пошкодити ремінну стрічку. Щоб уникнути цього, використовують такі комплектуючі, як накладки та захисні куточки.

При експлуатації виробу не можна перекручувати або викривляти, а також не слід використовувати конструкції з пошкодженою стрічкою, вузлами, відсутньою биркою, слідами хімічного пошкодження.

 

Особливості конструкції й технічні характеристики

Стяжний ремінь з храповиком може мати цілісну конструкцію або складатися з 2 частин:

 • короткої стрічки, на одному кінці якої знаходиться тріскачка (храпових механізм), а на іншому – гак або інший елемент кріплення;
 • довгої стрічки з гаком.

Гаки фіксуються на захоплювачі у кузові автомобіля, кінець довгої стрічки вставляється в храповик – зубчастий механізм переривчастого руху, що дозволяє осі обертатися тільки в одному напрямку. Його конструкція не дозволяє оснащенню послаблюватися: спеціальний фіксатор утримує зубчасту шестерню від обертання у зворотний бік.

Ремінні стрічки виготовляють з поліестеру, поліаміду, поліпропілену. Це синтетичні матеріали, не гниють, не вбирають вологу і стійкі до стирання. Вони відрізняються високою міцністю. Тріскачки виготовляють зі спеціальних сплавів, стійких до корозії та такими, що зберігають форму.

Технічні характеристики фіксуючих пристосувань з храповиком:

 1. Максимально допустиме робоче навантаження (LC) – сила, що не викликає деформації виробу при багаторазовому додатку. При кріпленні натяжним способом подвоюється.
 2. Сила попереднього натягу (STF) – це сила натягу, яка передається від храпового механізму стрічці. Вона залишається в натяжному пристосуванні після того, як рукоятка відпущена, і повинна складати 10-50% від LC.
 3. Стандартна ручна сила (SHF) – ручне зусилля, яке необхідно прикласти для попереднього натягу стрічки (зазвичай складає 50 daN).
 4. Міцність на розрив зазвичай перевищує 200 % від LC.
 5. Відсоток розтягування при максимально допустимому робочому навантаженні не повинен перевищувати 7%.

Технічні характеристики зазначаються на спеціальній етикетці. Якщо ремінна стрічка складається з двох частин, бирка повинна бути прикріплена до кожної з них.

Сфера використання стяжних ременів з тріскачкою

Фіксуючі пристосування з храповим механізмом використовують в мікроавтобусах, трейлерах, вантажівках, на залізничних платформах, водному транспорті. Вони дозволяють зафіксувати вантаж, щоб він не рухався під дією інерції, таким чином захищаючи водія і пасажирів від можливих травм і запобігаючи аварійні ситуації. Одна з різновидів – автовозний ремінь (система кріплення автомобіля на платформах).

Не можна використовувати стяжні пристосування як буксирувальний або підйомний трос (у сфері переміщення вантажів застосовують сталеві канати). Гаки виробів з храповиком можна чіпляти лише за точки кріплення, призначені для цього.

Замовити стяжні пристрої можна в нашому інтернет-магазині. «УкрЕкоПродукт» – виробничо-торгова компанія, у нас ви можете придбати різні види тросів і такелажу. Наші менеджери надають повну інформаційну підтримку клієнтам, допомагаючи купити кращий товар під ваші потреби.