Завдяки солідному набору переваг металеві троси за останні роки значно розширили сферу застосування. Зокрема сьогодні вони активно використовуються в дизайні - в якості огорожі сходів.

У цій ролі добре себе зарекомендували як сталеві нержавіючі троси, так і металополімерні з ПВХ-покриттям. Вони здатні перетворити будь-який інтер'єр і екстер'єр, зберігши безпеку і надійність сходів.

Переваги тросових огороджень

Декоративні троси стають все більш популярними при оформленні просторів завдяки таким перевагам:

  • Міцність. Конструктивно троси є щільними сплетеннями дроту, тому вони не бояться інтенсивних навантажень і витримують високі розривні зусилля. Внаслідок таких якостей вироби стійкі до деформацій. 
  • Естетичність. Завдяки малому діаметру канати не захаращують собою простір і роблять його візуально легким. Акуратні перила з тросами надають сходам витонченості й невагомості. 
  • Довговічність. Внаслідок спеціальних покриттів і сталеві троси, і металополімерні вироби з покриттям з ПВХ витримують дію агресивних середовищ і не піддаються корозії. В сукупності з механічною стійкістю це забезпечує виробам тривалий термін служби без необхідності складного обслуговування. 
  • Безпека. Перила з тросами повноцінно виконують свої захисні функції й забезпечують безпеку сходів. Завдяки спеціальним кріпленням вони не провисають і міцно зафіксовані між стійками, тому їх складно розсунути. 

Канати – не просто ефектний декор, а практичне рішення, що не поступається в надійності безлічі інших сходових обгороджувань. 

Де і як використовуються троси для сходів

Тросові обгороджування можуть застосовуватися як усередині, так і зовні приміщень. У тому числі вони підходять і для використання в зонах з підвищеною вологістю. 

Обгороджування з канатів – вдалий прийом для перетворення інтер'єру приміщень у будь-якому сучасному стилі. Але особливо доречно легкі й невагомі обгороджування виглядають в просторах, оформлених в стилі хай-тек і лофт.

Канати можуть мати різний діаметр і тип покриття, тому не складе труднощів підібрати максимально відповідний варіант декору для заповнення будь-якої сходової конструкції. 

Найчастіше декоративні троси розташовують в горизонтальному положенні. Стандартна кількість леєрів – від трьох до шести. Але за бажання їх можна встановити вертикально або удатися до оригінальнішого прийому – зробити заповнення у вигляді малюнка. 

Тонкощі встановлення і кріплення тросів для обгороджування сходів

Від того, наскільки грамотно і надійно виконаний монтаж тросів, безпосередньо залежить безпека, зручність і зовнішній вигляд сходів. Тому при оформленні обгороджувань необхідно враховувати немало важливих нюансів.

Незалежно від того, де монтується обгороджування з тросів, правила й особливості установки загальні :

  • На сходи монтуються стійки, на яких надалі фіксуватимуться канати. Щоб при натягненні тросів стойки не деформувалися, вони мають бути максимально міцними. Краще використати сталеві вироби. Оптимальна відстань між стойками – 1 м.
  • На стійках розмічаються місця для проходження канатів. Рідше передбачені спеціальні бічні втулки, через які треба натягувати канати. 
  • По відмічених точках свердляться отвори під необхідним кутом з урахуванням нахилу сходів. 
  • На крайніх стійках монтуються натягачі. Вони відрізняються за типом конструкції й матеріалами виготовлення. Класичний варіант для фіксації канатів – такелажні кріплення. Також можуть використовуватися тростримачі, виготовлені спеціально для сходових обгороджувань. 
  • Троси натягують на прямих ділянках. На поворотах їх фіксують за допомогою натягачів, щоб уникнути зламів. 

В ході тривалої експлуатації декоративний трос може ослаблятися, тому його необхідно час від часу натягувати. Завдяки сучасним натягачам це можна зробити без значних зусиль.

Якщо шукайте якісні вироби для сходового обгороджування, компанія «УкрЕкоПродукт» завжди готова вас ними забезпечити. У асортименті представлені високонадійні сталеві нержавіючі троси й металополімерні вироби з ПВХ-покриттям – вони стануть відмінним варіантом для декоративного оформлення будь-яких сходів. А головне – прослужать довгі роки.