Текстильні стропи являють собою пристосування для захоплення вантажу. Відрізняється воно гнучкістю, міцністю і зручністю. Подібний вид виробів найбільш популярний за рахунок того, що його можна застосувати як у випадку зі звичайними поклажі, так і при транспортуванні крихких матеріалів.

Які фактори впливають на швидкість зносу текстильних строп

Незважаючи на ряд переваг, якими відрізняються текстильні стропи, у них також існують недоліки. Основним виступає невеликий термін експлуатації, на відміну від інших видів виробів.

Найбільш вразливою виступає стрічка. Вона схильна до стирання, особливо коли відбувається зіткнення з грубими краями вантажів. Також на неї впливає шорстка поверхня в процесі висмикування з-під поклажі.

Додатковим чинником, що сприяє негативному впливу на такий ремінь, виступає неакуратно експлуатація, а також порушення елементарних правил користування текстильними стропами.

Характеристики текстильних строп

Текстильні стропи дозволяють забезпечити якісну роботу з транспортування вантажу в умовах, коли все потрібно виконати швидко. Зокрема з їх допомогою, можна переміщати поклажу, що характеризується крихкістю (навіть при великих габаритах).

Виготовляються вироби з поліестеру - матеріалу, що характеризується м'якістю. За рахунок нього виключається порушення цілісності вантажу, незалежно від проведених над ним маніпуляцій. Додатковими перевагами виступають:

 • гнучкість;
 • легкість;
 • стійкість до низьких температур;
 • міцність;
 • безпеку.

Вибір на користь того чи іншого текстильного стропа робиться на підставі типу, конструкції і матеріалу. Визначитися з відповідним виробом можна на підставі вимог, які висуваються в частині його експлуатації і робочих умов.

За типами прийнято виділяти такі стропи:

 1. Гілково-петльові - одна петля забезпечує утримання поклажі, другу навішують на гак механізму, що відповідає за підйом вантажу.
 2. Кільцеві - можуть бути з одним і більше шаром. Вантаж обв'язується стропом, а кінцеві петлі кріпляться на крановому гаку, утворюючи кільця.
 3. Складові - також відомі, як рушники. Являють собою стрічку в 2 і більше шарів, яка складається з декількох гострих ліній. Вони, в свою чергу, з'єднуються по обидва боки загальним ланкою. Також може застосовуватися додатково з'єднання за допомогою гнучких стяжок і інших деталей.

Текстильні стропи, незважаючи на високий попит, відрізняються нетривалим терміном служби на відміну від своїх побратимів, виконаних з інших матеріалів.

Від яких факторів залежить термін служби текстильних строп

Вироби з текстилю, використовувані для транспортування вантажу, піддаються серйозному зовнішньому впливу. Це може істотно скорочувати їх термін експлуатації. Основними факторами, що впливають на даний показник, виступають:

 • порушення правил користування;
 • застосування виробу після виявлення пошкоджень;
 • експлуатація при високих температурах;
 • механічний вплив (порізи, перетирання);
 • потрапляння хімічних речовин.

Для продовження терміну служби текстильних строп застосовується кілька способів. Основний полягає в використанні спеціального захисного чохла. Стандартний варіант - з поліестерової стрічки з липкою смугою. Його легко надягати і знімати. При цьому накладка забезпечує належний рівень захисту.

Іншим ефективним методом захистити ремінь виступає просочення полімерним складом. Наноситься він в кілька шарів (як правило, використовують поліуретан). Реалізується процес в умовах високої температури, щоб волокно стропа ретельно просочилося. Після цього, підвищується жорсткість вироби, що забезпечує більш тривалий час його використання.