Як використовувати стяжні ремені для перевезення мотоцикла

Не важливо, планується транспортування мотоцикла в кузові авто, на лафеті чи причепі, головне – це надійна фіксація, щоб переміщення техніки було безпечним. Спеціальні ремені, за допомогою яких здійснюється перевезення мотоциклів, дещо відрізняються від стандартних ременів. У них особлива конструкція і є додаткові петлі, гумові гаки - ремені з гаками. Таке виконання є спеціальним, щоб здійснювалося транспортування мототехніки. Завдяки спеціальним гумовим гакам певної форми, посиленим стяжним механізмам вони зручні в роботі та не ушкоджують поверхню мотоцикла.

Щоб зафіксувати мотоцикл при перевезенні з місця на місце, задіяні спеціальний причіп, трейлери, евакуатори або інші вантажні пристрої, конструкція яких дозволяє розмістити мотоцикл. Все залежить від транспортної компанії, яка займається перевезеннями. У деяких є спеціальний майданчик. Виготовляють стяжні стрічки з текстильних стрічок, їх ширина від 2,5 см до 10 см - це автовозні ремені. За основу для виготовлення беруть багатошаровий поліестер - цей матеріал володіє високою міцністю. Як натяжний пристрій на стрічці встановлюються металеві храпові пристрої та замки.

Види ременів для транспортування вантажів

Довжиною стрічки бувають від 3-х до 10-ти метрів. Якщо мова йде про малогабаритному вантаж, який транспортується в причепі, тоді чудово підійдуть стяжні ремені довжиною 3 метри. Посилені ремені використовуються для більш великих транспортних засобів.

Особливості стяжних ременів:

  • фіксація техніки - замок з храповим механізмом затискає стрічку таким чином, що навіть при поштовхах або поворотах натяг не пропадає і не буде ослаблено;
  • можна експлуатувати при будь-якій погоді - навіть коли температура нижче 30 градусів морозу, то вони не вберуть в себе вологу і не розтягнуться, якщо намокнуть;
  • дбайливе утримування вантажу - стрічки виготовляють з м'якого матеріалу, тому вони не ушкоджують транспорт або його покриття.

Чим більші предмети, які транспортують, чим вони важчі, тим більше потрібно застосовувати до них стягне зусилля, щоб зафіксувати. Розмір допустимого навантаження на ремені різний і завжди вказується. Але знати його потрібно, щоб бути упевненим, що стрічки не порвуться від можливих різких поштовхів або ривків. 

Як правильно закріпити мотоцикл у причепі

Періодично у людей, у володінні яких є мототехніка, виникає потреба перевезти мотоцикл. Найкраще для цих цілей використовувати причіп. Враховуючи той факт, що мотоцикл - техніка дорога, його безпека повинна стояти на першому місці. Допоможе в цьому будь-який додатковий транспорт. Наприклад, автомобіль із причепом, на якому перевезення буде надійним. Але щоб забезпечити максимальну надійність, доведеться використовувати спеціальне кріплення.

Яке обладнання знадобиться, щоб закріпити мотоцикл у причепі:

  • стрічка;
  • гак;
  • упор;
  • рампа;
  • балка;
  • м'які петлі.

Перш ніж почати рух з вже встановленою технікою, слід переконатися, що колесо мотоцикла зафіксовано, а гак надійно закріплений. Якщо є спеціальна площадка, то це взагалі ідеально. Техніка, яка має ненадійне кріплення, коли власник мотоцикла заощадив і не захотів купувати стяжную стрічку, буде розгойдуватися і може пошкодитися. Або навіть пошкодити сам автомобіль. 

Який стяжний ремінь вибрати для транспортування мотоцикла

Прекрасно себе зарекомендували стяжні кільцеві ремені. Вони забезпечують надійну фіксацію і навіть швидкий рух авто не вплине на той факт, наскільки рівно варто мототехніка. Саме транспортна стрічка відповідає не тільки за безпеку самої техніки, але й оточуючих людей теж. Стрічка або стяжний ремінь виявляють найбільшу надійність при фіксації мотоциклів, особливо якщо вони мають замок з храповим механізмом.

Подібне обладнання має вибиратися ретельно. Не варто економити на ньому - звичайне колесо від мототехніки коштує чимало, що й говорити про залізного коня.