Перевезення вантажів за допомогою літака – найзручніший спосіб транспортування. Усього за кілька годин авіалайнер доставляє вантажні об'єкти на далекі відстані. Оперативність авіатранспорту особливо актуальна для вирішення бізнес-завдань у виробничій та торговій сфері. Попри переваги у швидкості літака, часом вертоліт є кращим, а іноді і єдиним засобом для вантажоперевезення.

Види вантажів для транспортування вертольотом 

Вертолітний транспорт використовується для доставки об'єктів різної конфігурації, розміру, маси та призначення. Перевезення вантажів можна розділити на наступні групи:

 • будівельне обладнання та матеріали;
 • товари загального споживання для оптової та роздрібної торгової мережі;
 • небезпечні об'єкти, переміщення яких потребує спеціального дозволу;
 • гуманітарна допомога, що транспортується до місць стихійного лиха;
 • негабаритні предмети, які неможливо розмістити у відсіку літака;
 • тварини за наявності необхідних документів;
 • різне виробниче обладнання.

При виконанні завантаження фахівці контролюють загальну масу вантажу, щоб уникнути перевищення допустимого навантаження. В окремих випадках використовують великі вантажні гелікоптери, оснащені зовнішніми кронштейнами.

Переваги вертольотів для вантажоперевезень 

Вертолітна техніка має незмінний попит, оскільки розв'язує питання перевезення з високою оперативністю та надійністю. Особливості польоту, можливість зовнішнього кріплення великих та нестандартних об'єктів дозволяє віднести цей вид авіатранспорту до розряду універсальних. Іншими перевагами вертольотів є:

 • відсутність спеціальних вимог до посадкового майданчика;
 • здатність долати великі відстані для вантажоперевезень у віддалені райони;
 • висока швидкість транспортування
 • різні способи кріплення вантажу, у тому числі стропами та сіткою всередині кабіни, ланцюгами та канатами на зовнішньому підвісі ;
 • можливість польоту в межах мегаполісу з посадкою на дах хмарочоса.

Висока маневреність гелікоптера, його здатність вертикально переміщатися та зависати в повітрі дозволяють успішно проводити рятувальні операції, забираючи пасажирів із найважчих місць.

Коли може знадобитися транспортування вантажів на гелікоптері

Затребуваність вертолітної техніки особливо висока на великих територіях із розосередженими населеними пунктами та недостатньо розвиненим сухопутним сполученням. Вона також є незамінною при доставці вантажів на віддалені об'єкти, розташовані в лісових масивах або горах. Крім цього, транспортування на гелікоптері знадобиться, коли:

 • необхідно швидко доставити вантаж або пасажирів у межах великого міста;
 • відсутні умови для приземлення літака;
 • ведеться масштабне будівництво зі складними умовами роботи, що вимагають підйому конструкцій та матеріалів на висоту в межах будівельного майданчика;
 • потрібне перевезення великогабаритного об'єкта.

Усі ці обставини зумовлюють потребу в авіатранспорті з можливістю вертикального переміщення під час підйому та посадки.

Коли транспортування вантажів здійснюється на зовнішній підвісці 

Спосіб транспортування на зовнішньому підвісі використовується при недостатньому обсязі вантажної кабіни, а також при неможливості здійснити посадку для наземних вантажно-розвантажувальних робіт. З метою безпеки при зовнішньому розташуванні вантажу маршрут руху вертольота прокладають переважно поза населеними пунктами. Перед вильотом перевіряють надійність вузлів підвіски, включаючи стан стропів, тросів, гаків, кріплень на самому об'єкті перевезення. Це дозволяє мінімізувати ймовірність його переміщення в польоті.

Якщо маса вантажу більша за вантажопідйомність транспортного засобу, то використовують одночасно два вертольоти, на яких кріплять загальний зовнішній підвіс. Це дозволяє розподілити навантаження між двома машинами. Будь-який політ із використанням підвісу передбачає рух на висоті 150 і більше метрів.

Способи кріплення вантажу під час транспортування гелікоптером

Кріплення вантажу на вертольоті визначається способом його перевезення. Існує три варіанти транспортування об'єктів:

 • всередині вантажної кабіни;
 • зовні на зовнішній підвісці;
 • на спеціальній платформі або безпосередньо під фюзеляжем.

Багатоцільові транспортні вертольоти передбачають лише перші два способи завантаження. При розміщенні вмісту у вантажній кабіні його кріплення забезпечують таким чином, щоб виключити ризик переміщення під час польоту. З цією метою всі дрібні предмети пов'язують між собою стяжними ременями з гаками або розміщують у контейнерах. Кріплення сформованих комплектів або контейнерів виробляють за допомогою сітки швартування і канатів до закріплених в підлозі швартувальних кільцях. Обладнання, техніка та інші габаритні предмети фіксуються за допомогою швартувальних тросів, канатних або ланцюгових стропів. Стропами кріпиться вантаж усередині кабіни, ланцюгами кріпиться вантаж на зовнішньому підвісі.

При розташуванні вантажу зовні його кріплення здійснюється за допомогою зовнішньої підвіски. Кріпильний пристрій має кілька конструктивних рішень залежно від типу та розміру об'єкта, що переміщується. Як знімні вантажозахоплювальні засоби використовуються ланцюги, канати, стропи, гаки, траверси, захоплення спеціального призначення. Усі вантажозахоплювальні пристрої повинні відповідати вимогам безпеки та мати відповідні сертифікати. Свідоцтва про випробування надаються заводом-виробником.

Придбати сталеві троси, а також такелажне обладнання пропонуємо у торговельно-виробничій компанії УкрЕкоПродукт.