Сталевий канат - один з найбільш поширених видів виробів з дроту, для виготовлення якого використовують різні способи плетення. Крім цього, він є головним елементом вантажопідйомної конструкції та механізмів, що несуть в собі грузонесущим навантаження. Такі вироби використовують в різних сферах промисловості:

  • гірничодобувна;
  • вугільна;
  • нафтовидобувна;
  • машинобудування;
  • сільське господарство та ін.

Згідно з цим існує багато видів виробів з дротів і сталок зі сталі.

В яких випадках необхідно знати діаметр троса і де можна взяти таку інформацію.

Часто виникають випадки, коли потрібно правильно визначити діаметр або товщину сталевого каната. Так, на старому крані канат порвався, отже, його потрібно замінити, а необхідні документи на кран і використовуваного троса немає. Вийти з цієї ситуації нескладно - допоможе в цьому стандартний штангенциркуль або мікрометр.

Як самостійно виміряти діаметр каната

Щоб виміряти діаметр каната, знадобиться не тільки штангенциркуль, а й можна визначити цей показник за допомогою виміру довжини окружності, розділивши її на число 3,14 (число пі). Щоб визначити на робочому місці довжини кола каната, необхідно обмотать його м'яким дротом або тонкою мотузкою щільним рядом 10 разів, після чого виміряти довжину даного відрізка і розділивши отриманий результат на 10 і на число пі.

Самий точний спосіб визначення діаметра каната - розрахунок довжини окружності. Для визначення довжини кола каната його треба обернути смугою паперу, а кінці її, які заходять один за інший, проколоти шпилькою. Розгорнути папером, виміряти відстань між проколами.

Основні правила виміру

Номінальний діаметр визначає розрахунковий діаметр каната. Для вимірювання фактичного діаметру потрібно використовувати штангенциркуль, довжина губок якого повинна бути понад ¾ діаметра вимірюваного каната.

Виміри потрібно виконувати у двох поперечних перетинах, які знаходяться один від одного на відстані як мінімум 1 м. В кожній з цих точок вимірювання слід виконувати у двох перпендикулярних один до одного площинах. Після отримання всіх чотирьох результатів потрібно обчислити їх середнє арифметичне. Для нового каната отримана цифра повинна розташовуватися усередині поля допусків "номінального" діаметра.