Види гаків для строп

Сьогодні для підйому вантажів використовують таке пристосування, як гаки. В деяких випадках ці вироби використовують з метою з'єднання ланцюга або щоб закріпити вантаж за допомогою троса. Але ці пристосування бувають різних видів, тому перед покупкою потрібно вивчити кожен з них, щоб вибрати найбільш оптимальний для себе. 

Сфера застосування гаків для строп

В основному гак використовують, щоб швидко з'єднати та роз'єднати вантажний кран з вантажем. Найбільш простий спосіб застосування - з'єднання гака безпосередньо з головним тросом крана і самим вантажем. 

Основні різновиди гаків для строп

Тепер треба враховувати специфікацію продукту - марку сталі, конструкцію, форми та інші характеристики. При виборі гаків необхідно враховувати основні параметри продукції. Мова йде про:

  • конструктивних компонентах вантажу;
  • технології виготовлення;
  • тип вантажозахватних пристосувань: кранові або чалочні;
  • марки сталі та її механічні властивості;
  • тип захисного покриття: цинкування або фарба;
  • запас міцності та сфера застосування;
  • вантажопідйомність і довжина хвостової частини гака;
  • виробник;
  • оптова і роздрібна вартість крюків. 

До відмінних конструктивних компонентів вантажних гаків відносять замкові механізми, сполучні вилки, вертлюги, які виконуються у вигляді шарнірних з'єднувальних ланок, що попереджають скручування сталевих тросів, канатних строп, ланцюгів при виконанні такелажних, вантажно-розвантажувальних робіт. 

Гак чалочний

Для виготовлення цього виду гака використовується сталь марки 09Г2С. На відміну від інших виробів, що він проводиться тільки з пластинчастим замком, завдяки чому значно підвищується надійність кріплення вантажу і термін використання гака. Може використовуватися як нижній кінцевий елемент стропів і траверс для кріплення вантажів. 

Перевага цього виробу в його універсальності. Підходить для застосування в ручних талях, так і в конструкції підйомного крана. Чалочний гак застосовується не тільки з тросами, але може використовуватися і з різничими ланцюгами за допомогою сполучних ланок. 

Гак вилочний

Можливо виготовлення у двох вакансії: з вушком або з з'єднанням вилочного типу. Гак з вушком кріпиться на ланцюг за допомогою з'єднувального елемента LL при виготовленні стропа, оскільки кріплення гака здійснюється безпосередньо до ланцюга. Гак з пластичним замком - найбільш затребуваний кінцевий елемент ланцюгових стропів і його застосування носить значно більш широкий характер.

Гак зі збільшеним зівом

Гак з великим зівом не має запобіжного замку. Але на відміну від інших видів гаків, у нього більший зів, завдяки чому можна використовувати його при кріпленні вантажу з нестандартними вушками, на які не виходить закріпити гак зі звичайним діаметром зіву. 

Гак самозамикаючий

Особливість цього виду гака в тому, що при піднятті вантажу він замикається автоматично. Виготовляється він згідно з директивами ЄС зі сталей класу 8. Поверхня виробу пофарбована фарбою, коефіцієнт запасу міцності становить 4:1. Піддавати термообробці не можна.

Гак самозамикаючий вилочний

Кріпиться безпосередньо на підйомну ланцюг без сполучного ланки. Володіє такими ж технічними характеристиками, як і раніше вищенаведений гак. Коефіцієнт запасу міцності дорівнює 4:1. Не варто піддавати виріб термообробці.

З яких матеріалів виготовляють гаки для строп

Щоб виготовити гаки, використовують конструкційну вуглецеву сталь. Виріб покривають фарбою, щоб захистити його від корозії, а також шкідливого впливу факторів навколишнього середовища. 

Дуже важливо, з якого матеріалу буде виготовлений гак. Сьогодні можуть бути використані різні метали та їх сплави. Існує три основних виробничих процесу, які і служать поділом звичайного виробу на кілька типів.

Для перевезення невеликої продукції вистачить і литого гака. Він не може похвалитися підвищеною міцністю, а під час використання часто з'являються дефекти. Але їх вартість не висока і працювати з ними простіше.

Кування відрізняється підвищеною міцністю готового виробу-гака. Під час виробництва використовуються особливі печі, завдяки яким матеріал набуває підвищену стійкість. Таке рішення дещо дорожче попереднього. 

Найбільш популярний, міцний і стійкий - пластинчастий компонент. Для його виготовлення застосовують кілька марок сталей.