Рим-болти: види, особливості та область застосування

Назва кріпильного елемента рим-болт походить від голландського слова "рим", що в перекладі на російську означає "кільце". Головне призначення цього елемента - утримувати на вазі конструкції в процесі проведення монтажних робот вантажоперевезень. На шпильку з відповідною різьбленням також може накручуватися рим-гайка

Що таке рим болт

Універсальне пристосування для захоплення вантажу з з'єднанням розбірного типу, яке призначається з метою утримання або перевезення вантажу називається рим-болта. Зовні нагадує довгий гвинтовий стрижень, на одному кінці якого розташоване кільце. Найчастіше для виготовлення використовують сталь ГОСТ 1050-84 марки 20 мулі 45. Фізико-механічні параметри повинні відповідати контролю якості, що повинно відбиватися в технічному паспорті або ін. спеціальної документації. 

Сертифікація проходить за допомогою випадкового відбору готових продуктів: перевіряється рим-болт на наявність пустот, визначення різьблення низької якості або неналежним чином заварені ділянок. 

Відрізняються ці вироби один від одного довжиною, нанесеною різьбою та допуском до її діаметру. 

Для чого призначений рим болт

Якщо перекладати дослівно, то "рим" - це кільце, приварену до обуха. У нього можна завести та зав'язати мотузку, трос, гак, монтажні труби та інші пристосування, які можна використовувати. Зі зворотного боку болт вкручують в особливий паз, який щільно захоплює кріплення. Після такого скріплення можна проводити інші операції з вантажем. Можна піднімати або перетягнути вантаж на майданчику або перевозити на далекі відстані. Іноді можна обійтися без рим-болта, тому, цей компонент стає незамінним. 

За допомогою кріпильного виробу з кільцем є можливість організувати підйом і утримання на вазі вантажів. До основних сфер використання болтів з вушком відносяться:

  • такелажні роботи з перенесення і транспортування вантажу, його закріплення, підйом, навантаження і розвантаження об'єктів великою вагою, навантаження, розвантаження та транспортування елементів обладнання великого розміру;
  • виробництво автотранспорту - завдяки автомобільним рим-болтам можна буксирувати непрацюючі ТЗ;
  • будівництво - тут ці кріплення зустрічаються найчастіше. Вони допомагають будівельникам проводити багато операції. Найбільш важливе значення вони мають при проведенні висотних робіт.

У разі будівництва конструкцій максимально короткі терміни також використовують рим-болти. У цьому процесі вони допомагають закріпити розтяжку. При зведенні купола цирку, наметів та інших тимчасових конструкцій.

Також за допомогою рим-болтів можна виконати кріплення рекламних тентів та інших конструкцій такого типу.

Яке навантаження витримує рим болт

Найбільш легкі болти можу підняти вантаж з максимальною вагою до 40 кг Максимальна вага вантажу, який можуть підняти інші типи рим-болтів, становить близько 20 тонн.

Типи та різновиди рим болтів

Найбільше головна відмінність болтів з кільцем визначає крок різьби (M8-M100x6). Показники вказують на номінальний вага вантажу, що піднімається і розміри виробу.

Маса вантажу, що піднімається не повинна перевищувати допустимі можливості рим-болта. На можливості кріплення впливають напрямок підняття вантажу. Номінальні показники вантажопідйомності досягаються при піднятті вантажу по вертикалі. У разі нахилу болта, його підйомна можливість знижується. Зміна напрямку осі кріплення знижується до 450. Це найбільший кут нахилу для роботи з рим-болта. При збільшенні кута нахилу, вісь болта може деформуватися.

Болти такого типу мають кілька конфігурацій. Кріплення може бути цільним і складатися з рим-гайки та рим-болта. Метиз може бути повністю або бути роз'ємним з кріпленням шарнірного типу.

Для виробництва кільцевих болтів використовують сталь з домішками вуглеводню. З урахуванням кількості цієї домішки визначають ступінь міцності матеріалу. Коли елементи буде зроблено, їх слід оцинковані. В результаті такої операції період використання виробу буде продовжено, крім цього, його можна буде використовувати в агресивному середовищі та умовах підвищеної вологості. Для виробництва використовують вуглецеву сталь, нержавіючу сталь і сталь C15E.

Коли оформлення зовнішнього вигляду виробу буде завершено, біль треба обламати. Це дозволить позбутися від накалин та інших забруднень. Не виключено, що після цього з'явиться необхідність додаткового впливу підвищеної температури. Закінчуються всі перетворення з болтами тільки після того, як болт буде відповідати всім нормам ГОСТу.

Якість рим-болтів перевіряється під час візуального огляду на наявність різних дефектів. Крім цього, слід перевірити твердість, різьблення та ін. параметри. На завершальному етапі болт треба промаркувати.