Сьогодні увазі споживача представлена величезна різноманітність сталевих канатів, що відрізняються діаметром, перетином, матеріалом сердечника, які знайшли застосування в різних областях.

Умови зберігання і монтажу

Металеві канати поставляються на спеціальних барабанах. Але також допускається поставка виробів в бухтах, в разі коли вага не перевищує 400 кг, зовнішнім і внутрішнім діаметром - не більше 1200 мм і не менше 15 номінальних діаметрів каната відповідно. Щоб зберегти заводську форму, структуру, уберегти сталевий трос від механічного пошкодження слід 
чітко дотримуватися деяких правил.

  • вісь барабана повинна бути розташована строго паралельно підлозі. При цьому неприпустимо контактування з землею, бухти й барабани укладають на спеціальні настили;
  • при надходженні продукції на склад, всі оголені місця троса необхідно змастити мастилом;
  • під час випробування виробу необхідно здійснити щільну обв'язку кінця троса, як зазначено в п. 2.10 ДЕСТ 3241-80. Відрізка зразка здійснюється дисковою пилкою або електрозварюванням (актуально для виробів з металевим сердечником і закритою конструкцією);
  • при тривалому зберіганні потрібно раз на півроку проводити огляд зовнішнього шару і покривати його канатним мастилом;
  • щоб запобігти розкручування під час монтажних робіт, використовують спеціальний розмотувальний пристрій. Це забезпечить достатній натяг, що вбереже від заломів, утворення петель;
  • під час перемотування необхідно стежити, щоб трос перемотувався чітко з верхньої на верхню або з нижньою на нижню частину барабана.

Забезпечення надійності, довговічності виробу можливо тільки при дотриманні всіх умов експлуатації. Дуже важливо, щоб під час транспортування до поверхні каната не налипали бруд, пил. А регулярне змащування є відмінним захистом від корозії, сприяє менш інтенсивному зношуванню і значно продовжує термін служби. Для цих цілей використовують торсіол-55 (ДЕСТ 20458-74), БОС-1.

Застосування

Металеві канати також застосовують у будівництві для армування бетону, але все ж головним напрямком є вантажопідйомні роботи. У цьому разі призначення троса зводиться до перетворення обертального руху барабана лебідки вантажопідйомного механізму в поступальний рух рухомого об'єкта. Також його часто використовують для з'єднання захватного органу крана і вантажу.

Існує величезна різноманітність тросів, що відрізняються за конфігурацією, а значить фізико-механічними й міцнісними властивостями. Тому підбираючи сталевий канат необхідно враховувати особливості експлуатації. Так наприклад оцинковані знайшли застосування в вугільній, нафтовій, будівельній промисловості, а також машинобудуванні. А для забезпечення хорошої гнучкості виробу використовують спеціальний органічний сердечник. Але такі канати бояться впливу високих температур.

УкрЕкоПродукт  — виробничо-торгова компанія, яка вже майже 20 років успішно працює на українському ринку сталевих канатів і тросів. У нашому  інтернет-магазині можна придбати й сантехнічний, і буксирувальний трос, такелажне обладнання, а також інші товари цієї категорії. Вся продукція має сертифікати якості та офіційну гарантію. Також кожний наш клієнт може замовити продукцію з приємною знижкою, а також з доставкою по всій країні або ж самостійно забрати зі складу.