З кожним роком виробники вантажопідйомних засобів повинні виконувати все найскладніші завдання, адже вимоги, що висуваються до їх продукції, постійно зростають! У результаті необхідно покращувати міцність, зносостійкість та інші технічні характеристики вантажопідйомних ланцюгів. І на зміну виробам 8-го класу вже прийшла більш досконала продукція 10-го класу, здатна витримати ще більше навантаження при тих же геометричних розмірах.

Характеристики

Ланцюги 10 класу або G100 (за міжнародною системою) виготовляються з легованої стали. Це дозволяє збільшити на 25% руйнуючі навантаження у порівнянні з продукцією попереднього класу. Матеріал, використовуваний для виготовлення таких ланцюгів має високу межу текучості. Завдяки цьому продукція виходить більш зносостійкою і міцною. 

Такі вироби випускаються калібром від 6 до 26 мм, кроком 18-78 мм і розривним навантаженням від 56,5 до 402 кН. А показник запасу міцності становить 4:1. Технічні характеристики виробу (робоче і розривне навантаження) залежать від калібру вантажопідйомного засобу. Також на допустиме навантаження цих вантажопідйомних засобів впливає температурний режим:

  • в діапазоні від -40 до 200 оС  воно складає 100%;
  • від 200 до 300 оС — 90%;
  • від 300 до 400 оС — 75%.

Дана продукція фарбується порошковою фарбою або лаком фіолетовий, синій або блакитний колір, що дозволяє відрізнити преміумний товар.

Особливості використання

Ланцюга G100 знайшли застосування на виробництві. Маючи такі ж габарити й вагу, як і вироби 8-го класу, при цьому поліпшені характеристики, використання цих засобів дозволяє полегшити вагу всієї конструкції разом з вантажними стропами, стяжним пристроєм і т. д. Вони використовуються для підйому великогабаритних і важких вантажів.

Величезним плюсом використання G100 є наявність різноманітних приєднувальних елементів — скоб, гаків, ланок. Це дозволяє створювати різні види ланцюгових стропів і розширити їх сферу застосування.