Металевий трос використовується для більшості буксирувальних, такелажних і вантажних робіт. Також він знайшов застосування в будівництві для армування бетону. А все завдяки ідеальному поєднанню високої міцності й гнучкості.   

Конструктивні особливості сталевих канатів

Це досить складний за конструкції виріб. Складається з осердя канат, і переплетених в певному порядку канатних сталок (звитих зі сталевого дроту). Перший виконує роль внутрішньої опори та забезпечує амортизацію. 

Сталеві троси діляться на різні типи за наступними критеріями:

  • у залежності від числа звивальних операцій на одинарні, подвійні (стренги) і потрійні. Перші являють собою одну або декілька скручених дротів по спіралі. Такі конструкції ще називають пасмам. Їх часто використовують для створення складніших видів каната. Подвійні складаються вже зі скручених пасом. А для створення трьохпрядних виробів використовують стренги;
  • в залежності від напрямку звивання на прямі й зворотні;
  • по перерізу пасм трос може бути плоско- або овально прядним або тригранним;
  • в залежності від сердечника канати діляться на МС і ОС — вироби з металевою та органічною серцевиною;
  • за характером звивання вони можуть бути лінійного (ЛТ), точкового (ТТ), а також змішаного (ЛТТ) торкання. Перші мають хороші характеристики й відносно просте виробництво. Якщо у всіх шарах використовується дріт одного діаметра, то такий трос позначається ЛТ-О. Коли використовується матеріал різного D, то трос відноситься до типом ЛТ-Р. Також існують варіанти, де дріт в різних шарах може мати як однаковий, так і різний діаметр   ЛТ-РО. Троси точкового дотику досить складні у виробництві, при цьому за характеристиками вони поступаються попередньому варіанту. ТЛТ володіє підвищеними властивостями нерозкручування. Отримують його шляхом заміни центрального дроту пасма на семідротове пасмо.

Також є металополімерний канат, він має спеціальну захисну оболонку з ПВХ. Він має стійкість до багатьох агресивних речовин, не боїться підвищеної вологості. 

Застосування залежно від типу

Міцнісні, фізико-механічні характеристики сталевого троса та область використання багато в чому залежать від його конструкції, виду. 

Металополімерні троси використовуються для обв'язки вантажів, прокладання повітряних ліній зв'язку і монтажних робіт. Талеві канати ДЕСТ 16853-88 знайшли застосування у газо - і нафтовидобувній галузі під час буріння. ЛТ-ПРО відрізняються чудовою міцністю, тому їх використовують у більшості підйомних механізмів. ЛТ-Р стійкі до температурних перепадів, підвищеної вологості, опадів, завдяки чому їх можна використовувати практично в будь-яких умовах природного середовища. З допомогою спеціальних буксирувальних тросів виходить тягнути легкові авто, автопоїзда і величезні фури, вагою понад 40 тонн.  

УкрЕкоПродукт – виробничо-торгова компанія України з майже 20-ти річним досвідом роботи й доступною ціновою політикою. У нас Ви зможете придбати фірмові сертифіковані канати різного призначення, такелажне обладнання від найкращих виробників. Також на сайті представлений товар власного виробництва. Весь асортимент нашого інтернет-магазину відповідає ДЕСТам, має сертифікати якості й офіційну гарантію. Замовте та отримайте спец.знижку (скажіть, що дізналися з цієї статті на сайті) на потрібний виріб з доставкою по країні!