Якщо вам треба терміново щось перевезти, ви переїжджаєте в новий офіс або зайнялися будівництвом, вам можуть знадобитися такелажні послуги й устаткування. Такелаж є списком спеціальних пристосувань, за допомогою яких можна виконувати підйом і переміщення різного роду вантажів, установку і закріплення металевих конструкцій. Для цього необхідно мати спеціальну такелажну техніку і пристосування.

Найбільш затребувані подібні роботи в промисловості, коли треба перевозити важке устаткування і вантаж. Також використовується такелаж при переїздах, за допомогою спеціальної техніки вантажники перевозять меблі.

Види оснащення такелажного устаткування

Різноманітні пристосування і механізми, що використовуються при проведенні навантажувальних і розвантажувальних робіт, називають такелажем. Первинна функція такого устаткування – допомога вантажникам при виконанні різних вантажопідйомних завдань.

Такелаж економить фізичні сили й дозволяє максимально дбайливо переміщати предмети. Для професійного такелажу потрібні наступні види оснащення :

  • Різного роду крюки, які потрібні для того, щоб зачепити вантаж.
  •  Стропи – це також вантажозахватне пристосування.
  • Канати, троси й лебідки – призначені для підйомно-транспортних маніпуляцій.
  • Різноманітні затиски – фіксують вантаж для надійності переміщення.
  • Талі ‒ знайшли широке застосування у будівництві, вони служать для виконання різних будівельних робіт, підйому і переміщення габаритних вантажів.

Також використовуються витратні матеріали: коуші, карабіни, скоби, рим-гайки та рим-болти. Усе це невеликі металеві оправляння, що використовується для закріплення тросів і вантажів або з'єднання кріпильних елементів.

До такелажного устаткування варто також віднести спецтехніку для транспортування особливо важких вантажів і підйомне устаткування: крани, домкрати, маніпулятори та інший монтажний транспорт. Вони допомагають зробити захоплення вантажу, перевантажити або перевезти його до місця призначення. Домкрати при невеликих робочих зусиллях здатні плавно піднімати вантажі й зупиняти його на певному рівні. Крани – спецтехніка, що допомагає впоратися з підйомом і переміщенням особливо важких вантажів.

Навантажувально-розвантажувальні роботи та такелажне устаткування

Навантажувально-розвантажувальні, а також такелажні роботи – дуже відповідальне зайняття, оскільки будь-який неправильний рух може обернутися серйозними ушкодженнями вантажу. Проте вони між собою дещо відрізняються.

Такелажні роботи відрізняються від навантажувально-розвантажувальних, тим, що для виконання перших потрібна наявність спеціальних механізмів і транспорту. Він найчастіше застосовується для габаритних вантажів. Другий тип робіт може бути пов'язаний з дрібними вантажами та виконуватися вантажниками без застосування спецтехніки.

Застосування такелажу у будівництві

Будівництво – це саме та сфера, де такелажні послуги використовуються найчастіше. Основна функція такелажу – фіксація, захоплення і підйом великогабаритних вантажів. Найчастіше це сталевий такелаж, оскільки надійність і зручність в цій справі головне. Сталь гнучка, пружна і дуже міцна, то що треба для вантажопідйомних будівельних робіт.

Більшість типів такелажу – це спеціальні троси, ланцюги, коуші й затиски. На будівництві вони потрібні для підняття тяжкості на висоту. Частіше за інших використовуються талрепи, стропи, різні карабіни й талі.

Талреп стягує троси, затиск їх фіксує або сполучає з іншими, ланцюги стійкі до великих навантажень. Це класичний такелажний набір, що використовується не лише на будівництві, але і на вантажному транспорті.

Усі елементи будівельного такелажу можна умовно розділити на дві групи. До першої варто віднести довгі й великогабаритні типи – ланцюги, канати, троси й лебідки. До другої групи належать кріпильні пристрої: карабін, талреп, рим-гайка і рим-болт, затиски й стягування для тросів. Як бачите, такелаж – це універсальне устаткування, що застосовується для полегшення вантаження, будівельних робіт і зниження зусиль робочих при піднятті тяжкості.

Купити скоби, стягування або лебідки для такелажу можна в компанії «УкрЕкоПродукт» (УЕП). Фірма професійно займається виробництвом і продажем сталевих тросів і такелажу високої якості за прийнятною вартістю. Якщо вас цікавить професійне монтажне устаткування, звертайтеся в «УЕП». Товар можна замовити по усій території України.