Стяжні ремені — це незамінна річ при перенесенні різних тягарів, особливо якщо ви займаєтеся регулярними перевезеннями вантажів. Вони відрізняються за призначенням і конструкцією. Тому перед купівлею треба визначити який ретчет вам потрібен і для чого він буде використовуватися. 

Стяжні ремені

Що таке стяжні ремені?

Стяжні ремені відносяться до одного з підвидів такелажного устаткування. Вони служать для безпечного закріплення вантажів, наприклад при перевезенні. З їх допомогою проводиться фіксація. 

При виробництві кріплень дотримуються певних стандартів. Для цього використовують стрічки з поліестеру, які мають на кінцях металеві кріплення. Вартість багато в чому залежить від вантажопідйомності та загальної довжини. 

Основна функція ретчетів високої якості — це надійно утримувати вантаж, розташований на різних поверхнях. Типи ременів визначаються за габаритами предметів, що перевозяться. За ним підбирають кріплення і граничне навантаження, яке витримує кріплення. Ретчети не призначені для вантажопідйомних робіт, з їх допомогою не виконується підйом і перенесення.

Існує декілька конструктивних рішень:

 1. Кільцеві. Вони виготовляються у вигляді кільця, а необхідна довжина регулюється за допомогою храповика. Служать в основному для утяжки перевезених вантажів. 
 2. З гаками. Виробляється у вигляді стрічки з двох сторін, закінченою металевими U-образними гачками. Регулювання довжини також проводиться за допомогою храповика. 

Останній відіграє важливу роль в будь-якому вигляді ретчетів. Він повинен бути вироблений таким чином, щоб він надійно тримав поліестерову стрічку. У противному разі вантаж у дорозі може розхитатися і деформуватися. 

Види стяжних ременів

Ретчети

Основна класифікація здійснюється за максимально допустимим навантаженням, а також за типом вантажів, які можна перевозити. 

 1. Малотоннажні. Основне їх призначення перевезення меблів, побутових вантажів і невеликих офісів з однієї адреси на інший. Вони здатні закріпити перевезені предмети таким чином, щоб ті не рухалися і не перекинулися при транспортуванні. Діапазон робочого навантаження для них становить — 400-1000 кГс, а максимального від 800 до 2000 кГс. Такі ретчети оснащені зручними кріпленнями та надійно утримують при перевезенні. Тут можуть застосовуватися як кільцеві конструкції, так і з металевими наконечниками.
 2. Середньотонажні стяжні ремені. На практиці призначені для середньої величини комерційних перевезень. Підходять для транспортування на будь-яких видах транспорту, в тому числі на кораблі або літаку. Головні плюси: підвищена стійкість на знос, зручна експлуатація. Найбільш часто використовувані моделі мають металеві наконечники та храповики. Вони надають додаткову надійність і здатні витримувати навантаження до 3000 кГс. 
 3. Великотоннажні стяжні ремені. Використовують при транспортуванні виключно великих вантажів. Їх максимальне навантаження досягає 10000 кГс. В останні час цей тип найбільш затребуваний серед інших видів такелажного устаткування. Проста конструкція робить їх зручними для повсякденного використання. Забезпечує необхідну надійність.

Окремо хочеться виділити автовозні ремені. Це тип розроблений спеціально для того, що здійснювати безпечне перевезення автомобілів та іншої колісної техніки на авто - і залізничних платформах. При їх виробництві використовується поліестерова стрічка, храповий замок для регулювання необхідного розміру і трьох гаків, які закріплюють. Техніка, яку потрібно перевезти, повинна бути закріплена кожним колесом до нерухомої поверхні. В іншому випадку неможливо забезпечити стійкість.

Як вибрати стяжний ремінь?

Щоб коректно підібрати ретчет для виконання вашого завдання, треба врахувати ряд факторів. Насамперед умови, де він буде використовуватися, величину робочого та максимального навантаження. При купівлі уважно оглядайте кріплення, поліестер не повинен мати пошкоджень, інакше його використання неможливо. 

Підбір проводиться, виходячи з основних характеристик:

 • матеріал для стрічки;
 • міцність;
 • тип кріплення;
 • можливість подовження і максимальний розмір, як правило цей параметр дорівнює 7% від загальної довжини.

У маркуванні зазначається тип кріпильних гаків:

 • АР-1 — однопалі з можливістю повороту, кріплення встановлено на храповику, коротка частина відсутня;
 • АР-2 — двопалі жорстко закріплені.

Правильний розрахунок допоможе перемістити предмети або техніку в потрібну точку без ризику пошкодити її.