Сталевий трос в ПВХ обплетенні, що випускається сучасною промисловістю, став альтернативою виробам з нержавіючих матеріалів. Завдяки наявності додаткового захисту у вигляді полімерної оболонки, нанесеної методом екструзії, метал служить набагато довше навіть за умови використання в несприятливих атмосферних умов.

Сталевий канат в ПВХ обплетенні, його переваги й недоліки

Сталевий трос в оболонці з полівінілхлориду є канатом напилений PVC-пластикатом, нанесеним методом екструзії. У основі троса знаходиться скручений певним чином оцинкований або латунюючий сталевий дріт.

 Усі наявні в продажі сталеві канати з оболонкою представлені 2-мя типами:

  • з комбінованим перерізом;
  • з нормальним перерізом.

Усі канати ділять за типом звивання. У виробах з одинарним звиванням застосовується круглий дріт, з якого можна скрутити міцні конструкції. Канати з подвійним звиванням називають стренгами. Такі вироби зазвичай складаються з шести пасм. Основою канатів потрійного звивання служать стренги, сплетені між собою певним чином.

Процедура виготовлення виробів з PVC напиленням робиться в 3 етапи. Перший припускає виготовлення пасма. На другому кроці отриманими пасмами обмотують сердечника. На завершальному етапі отриманий виріб пропускають через екструдер, в якому на нього напилюють пластикат ПВХ.

Серед основних переваг використання троса у PVC оболонці виділяють можливість матеріалу витримувати підвищене робоче навантаження. Завдяки спеціальному покриттю основи усі троси в обплетенні стають несприйнятливими до сонячного світла, атмосферних опадів і багатьох хімічних речовин. Наявність оболонки дозволяє використати троси в діапазоні температур від - 40 до +50 °C. Крім того, вироби з напиленням захищені від розкручування, що робить їх довговічнішими.

Сучасна промисловість випускає канати в ПВХ обплетенні з різними характеристиками. Серед відмінностей – товщина металу, який використовується для виробництва дроту, колір оболонки й жорсткість виробу.

Серед основних недоліків каната з оцинкованого або латунюючого металу є жорсткість. Матеріали в оболонці заборонено застосовувати для вантажопідйомних машин і механізмів (блоків, лебідок). Також для підвищення терміну експлуатації слід враховувати вказані граничні навантаження для кожного виду виробу. Ще одним недоліком є схильність троса до заплутування. Утворення петель призводить до зламу сердечника з металу і деформації зовнішнього обплетення.

Сфера застосування троса у PVC оболонці

На сьогодні універсальний трос в полівінілхлоридній оболонці може використовуватися в різних галузях народного господарства і в побуті.

Найчастіше сталевий трос з напиленням застосовують в якості направляючої при прокладенні повітряних кабельних і електричних ліній. Використовують матеріал в процесі установки антен, а також застосовують для кріплення підвісних дорожніх знаків, інформаційних табло, рекламних банерів.

Канат з напиленим ПВХ також застосовується при опломбовуванні вантажів, що перевозяться на причепах і платформах, а також використовується при організації такелажних робіт. Але троси в обплетенні абсолютно не підходять для організації роботи вантажопідйомних машин, а також блоків, здатних приводити в рух механізми

У побуті й домашньому господарстві трос в обплетенні з напиленого м'якого пластика використовується при установці тимчасових безкаркасних споруд. Городники й дачники часто застосовують виріб в якості направляючої для рослин, хоча для цього існує спеціальний трос Шпалера. Троси з металу, покриті стійким до зовнішньої дії матеріалом, використовуються для виготовлення велосипедних замків і різних кріпильних елементів. Дріт також може використовуватися при переїзді, адже ним можна скрутити та надійно зафіксувати меблі й громіздкі предмети.