Використання нержавіючих тросів давно перестало бути прерогативою промисловості та будівництва. Сфера їх застосування з кожним роком розширюється. Як результат – все частіше сталеві канати можна в різних іпостасях зустріти в архітектурі та дизайні. Пристосування використовуються і як компоненти тросових систем, і як самостійні елементи. Такій затребуваності нержавіючі троси зобов'язані солідному спектру своїх функціональних переваг.

Які тросові системи використовуються в архітектурі та дизайні

Розрізняють декілька видів тросових систем, які застосовуються для архітектурних і дизайнерських робіт. За способом монтажу конструкції виділяють:

 • підвісні системи;
 • натяжні системи.

 

Підвісні відрізняються способами кріплення: до стелі й до стіни.

Натяжні класифікуються по функціональності – їх ділять на пересувні й фіксовані. 

У чому особливості тросів для архітектурних і дизайнерських робіт 

У дизайні й архітектурі найчастіше використовуються нержавіючі троси зі сталі марки 316, що відповідають стандартам ДЕСТ 3067-88 або ДЕСТ 3066-80. Застосування цього типу сталі гарантує виробам такі переваги:

 • стійкість до агресивних хімічних середовищ – канати не піддаються корозійним процесам;
 • висока еластичність і гнучкість;
 • стійкість до високих температур;
 • стійкість до інтенсивних механічних навантажень;
 • можливість використання у вологому середовищі.

В сукупності ці характеристики дозволяють застосовувати нержавіючі канати в складних експлуатаційних умовах, не сумніваючись в їх зносостійкості й довговічності.

Як застосовуються троси в архітектурі й дизайні

На сьогодні можна виділити декілька напрямів використання нержавіючих тросів в різних сферах архітектури та дизайну.

Перше – ландшафт. Канати застосовуються як компоненти несних конструкцій для озеленення горизонтальних поверхонь. Це популярний прийом для ландшафтного будівництва в межі міста та озеленення будівель. Плюс рішення в тому, що тросові системи малопомітні, тому не псують загальний вигляд будівлі. Альтернативний варіант використання тросових систем в ландшафті – садовий дизайн. Тут канати можуть застосовуватися для кріплення ландшафтних об'єктів, у тому числі скульптур, рослин, декору.

Другий напрям – огороджувальні конструкції сходів, спортивних майданчиків, огорож і інших об'єктів. Найбільш затребуваний варіант – заповнення сходів декоративними канатами. При чому, тут доречні як нержавіючі троси, так і металополімерні з ПВХ-покриттям. Плюси використання тросів для сходових обгороджувань:

 • міцність – канати витримують інтенсивні навантаження, тому стійкі до деформацій;
 • естетичність – троси роблять сходи візуально невагомими й легкими;
 • безпека – вироби міцно натягаються між стійками й фіксуються за допомогою надійних такелажних кріплень чи тростримачів, що виключає провисання обгороджування.

Третій напрям – підвісні й натяжні пристосування в інтер'єрі торгових майданчиків, ресторанів і кафе, нічних клубів, різних громадських місць. Тут тросові системи активно застосовуються для кріплення апаратури, торгового устаткування, декоративних елементів дизайну, рекламних конструкцій. Такі конструкції гарантують надійність монтажу і доступ до зафіксованих об'єктів, а також забезпечують стильний вид інтер'єру й екстер'єру, в яких використовуються.

Четвертий напрям – організація систем освітлення. Світильники на тросах – рішення, яке об'єднує в собі практичність, зручність і оригінальність. Плюси використання конструкцій :

 • за допомогою підвішених приладів можна організувати освітлення різного рівня, розташувавши джерела світла на необхідній відстані;
 • можна встановлювати світильники горизонтально, вертикально або під кутом, щоб створити спрямоване світло;
 • конструкції дозволяють створювати як локальне освітлення, так і загальне;
 • завдяки тому, що канати витримують перепади температур і дію вологи, тросове освітлення підходить для використання не лише в приміщеннях, але і на вулиці, наприклад, для підсвічування ландшафтних скульптур, альтанок, крамниць і інших об'єктів.


Плануєте реалізувати дизайнерський або архітектурний проект з використанням сталевих тросів? «УкрЕкоПродукт» готовий запропонувати надійні канати зі сталі кращих марок, які довгі роки радуватимуть не лише оригінальним видом, але і функціональністю.